TOP 10 gier na Playstation 5

Strona głównaTOP 10 gier na Playstation 5
08.06.2022 11:50
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany

PlayStation 5 to konsola, która dla wielu graczy stanowi najważniejszą inwestycję elektroniczną w najbliższych latach. Poza doskonałymi parametrami technicznymi, schludnym wyglądem i ogromnymi możliwościami, konsola Sony cechuje się także dostępem do ogromnej biblioteki gier, które na dobre pozwolą nam zatopić się w elektronicznej rozrywce. Które spośród tytułów ekskluzywnych i tych ogólnodostępnych są warte największej uwagi? Sprawdźmy TOP 10 gier na PS5.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Jedna z najlepszych dotychczas gier wydanych na PlayStation. Produkcja ta odkrywa przed nami cały potencjał nowej generacji konsoli, czego dowodem jest oszałamiająca oprawa graficzna i niezwykle płynna rozrywka. To w połączeniu z wciągającą fabułą daje nam hit, wobec którego ciężko przejść obojętnie. 

Final Fantasy VII Remake Intergrade

Final Fantasy to seria, która z graczami konsolowymi jest już od wielu lat. 5 lat oczekiwania na remake tej części dało nam w efekcie doskonałą oprawę graficzną i bardzo zmyślne wykorzystanie potencjału PlayStation 5, chociażby ze względu na wdrożenie wszelkich rozwiązań DualSense.

Źródło zdjęć: © materiały partnera

Demon's Souls

Demon's Souls to remake kolejnej gry, tak dobrze znany wszystkim konsolowym samobójcom. Sztandarowy przedstawiciel gier typu soulslike daje nam w kość dokładnie tak samo, jak kilka lat temu. Z tą jednak różnicą, że teraz wszystko wygląda naprawdę pięknie. Gra, choć demonicznie trudna, z pewnością przykuje nas do konsoli na długie godziny. 

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Świetnie przyjęta na poprzednią generację adaptacja przygód człowieka pająka doczekała się nadejścia swojej kontynuacji na next-geny. Miles Morales to ekskluzywny tytuł dostępny od pierwszych dni sprzedaży PlayStation 5. Jak prezentuje się Spider Man na nowej konsoli? Doskonale. Podczas rozgrywki ciężko nam będzie znaleźć elementy, do których moglibyśmy się przyczepić. 

The Last of Us: Part II

The Last of Us to ekskluzywna produkcja Sony, która już od wielu lat uznawana jest za jedną z najlepszych serii gier w świecie elektroniki. Druga część, zaktualizowana do nowej generacji cechuje się jeszcze wyższą wydajnością i rozgrywką w rozdzielczości 4K, co z pewnością zrobi wrażenie na każdym graczu. 

God of War

Podobnie jak The Last of Us, Sony zdecydowało się także wdrożyć aktualizacje innego hitu ekskluzywnego, jakim jest God of War. Gra oszałamiała już kilka lat temu. Na nową konsolę wygląda jeszcze lepiej, dzięki 4K i niezwykłej płynności rozgrywki. 

Astro's Playroom

Rozrywka z PlayStation 5 to nie tylko ogrywanie hitowych produkcji AAA. Przykładem jest Astro's Playroom - gra, która jest dostępna bez żadnych opłat. To gra przygotowana przez Sony, która w dużej mierze pokazuje nam cały potencjał konsoli i kontrolera DualSense. Platformówka to gatunek wymarły? Na pewno nie na konsolę nowej generacji. 

Elden Ring

Elden Ring to jedna z najlepszych wydanych gier na konsole nowej generacji, która już od pierwszego dnia premiery wywoływała skrajne emocje opinii publicznej. Elden Ring to kolejny w naszym zestawieniu przedstawiciel gatunku soulslike. To jednak, co wyróżnia najnowszą produkcję to otwarty świat i ciekawa, acz nieoczywista fabuła. 

Źródło zdjęć: © materiały partnera

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West to kontynuacja bardzo dobrze przyjętej pozycji ekskluzywny na PS4. Tym razem główna bohaterka Aloy będzie musiała odwiedzić zakazany zachód i zmierzyć się z nowymi zastępami zaawansowanych robotów. Gra na PS5 przebiega bardzo płynnie, a oprawa wizualna jest oszałamiająca. 

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei

Na koniec zestawienia perełka, czyli produkcja, a raczej seria, która nie mogła zostać pominięta przez Sony przy okazji premiery nowej generacji konsoli. Mowa tu o serii Uncharted, a konkretnie remastera czwartej części i dodatku, czyli Kresu Złodzieja i Zaginionego Dziedzictwa. Gra odświeżona prezentuje się w bardzo dobry sposób, a wykorzystany potencjał DualSense potęguje satysfakcję z rozrywki. 

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie