Zmien skórke
Logo Polygamii

"To nie tylko Rosja, to cały świat" czyli zwiastun fabularny Metro Exodus

Anna zabiera głos.

Anna Swiatosławowna Mielnikowa, żona Artioma, jest narratorką w nowym zwiastunie Metra Exodus. Widzimy, jak opuszcza wraz z innymi moskiewskie metro i wyrusza w podróż po post apokaliptycznym świecie. Pociąg Aurora, mknący przez zniszczoną, ale wcale nie wyludnioną Rosję, będzie ich domem i twierdzą. Będą go bronić, dbać o ciągłość podróży (tory nie wszędzie są w dobrym stanie), poznawać okoliczną faunę i florę (nie liczcie na trwałe przyjaźnie) oraz społeczność tych, którzy postanowili nie ukrywać się pod ziemią. Zapowiada się dosłownie powieść drogi, podzielona na stacje, pełna dramatyzmu i szybkiej akcji, w której od decyzji Artioma zależeć będą losy małej społeczności.

Ja wiem, że nie wszyscy znają rosyjski, ale posłuchajcie tego (brzmi nieco teatralnie, ale lepsze to niż udawany rosyjski akcent w wersji angielskiej):

Jest też wersja angielska:

Przy okazji przypomnę, że gra dostępna jest w przedsprzedaży w kilku wersjach. Zapowiedziano też Xbox One X Metro Saga Bundle – zestaw zawierający konsolę wraz z wszystkimi grami z uniwersum Głuchowskiego: Metro 2033 Redux, Metro: Last Light Redux oraz Metro Exodus.

W Metro Exodus pojawi się również tryb foto, co przy cyklu dnia i nocy oraz dynamicznych warunkach pogodowych stanowić będzie nie lada gratkę dla łowców screenshotów. Dostępny on będzie dla każdej z platform: PC, Xbox One oraz PS4, a dodatkowo posiadacze PC otrzymają program Ansel od Nvidii.

Zaś premiera została jakiś czas temu przyspieszona o kilka dni – tytuł ukaże się 15 lutego na PC, PS4 oraz Xbox One.

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz Stodolny
Administrator

Ten motyw pociągu strasznie kojarzy mi się ze starusieńką Transarcticą. I w ogóle jak tak sobie myślę, to super byłaby taka gra w uniwersum Metro.

Aimagylop
Użytkownik

A jak Transarctica to i Le Transperceneige z 1982, znany szerzej pod postacią Snowpiercera z 2013 z Kapitanem Ameryką.

C.C. Stellar
Użytkownik

Jakoś nie przekonuje mnie otwarty świat w Metro. Poczekam na gameplaye/streamy.

Popularne wpisy

Popularne Gry