Zmien skórke
Logo Polygamii

Titanfall 2 wzbogaci się o "hordę"

Wiecie, co to oznacza - kolejny darmowy weekend z multiplayerem.

No proszę, mamy połowę lipca, a Titanfall 2 wciąż żyje i trudno narzekać na pustkę na serwerach. Ba, już niedługo wyląduje w EA/Origin Access, co sprawi, że na X1 i PC będzie jeszcze weselej.

Respawn poinformowało, że od ostatniego zrzutu nowinek na Kresy, liczba graczy zwiększa się,  przekraczając milion aktywnych użytkowników miesięcznie. Fajnie, że obawy związane z ograniczonym marketingiem i niesprzyjającą datą premiery gry się nie spełniły. A autorzy robią co mogą z pewnie niewielkim budżetem w porównaniu z innymi FPS-ami. Dodają do gry nowe mapy, tryby, regularnie zachęcają do niej darmowymi weekendami. A już niedługo dorzucą coś ekstra dla tych, którzy wolą współpracę z innymi pilotami.

Titanfall 2 dostanie swoją “hordę”, czyli tryb Frontier Defense. Czterech graczy będzie walczyć w nim z kolejnymi falami coraz trudniejszych przeciwników. Cieszą aż cztery poziomy trudności i 5 map na starcie nowego trybu. Ale Frontier Defense nie wyczerpuje listy darmowych nowinek, które trafią do Titanfall 2 25 lipca. Będzie też nowa uniwersalna mapa i nowa lokacja do trybu Live Fire. Oprócz tego w grze pojawią się elitarne malowania, których wykupienie będzie wiązało się z bonusem do otrzymywanych punktów doświadczenia.

Wspomniałem już o darmowym weekendzie na wszystkich platformach. Rozpocznie się 28 lipca i potrwa do 30. Zaoferuje nieograniczony dostęp do pełnej oferty trybów sieciowych.

Respawn zapowiada też, że wieści o mobilnej strategii Titanfall Assault są już bardzo bliskie.

Przy okazji wieści o kolejnych nowinkach w Titanfall 2, często zastanawiam się czy związanie sobie rąk obietnicą publikowania wszystkich dodatków po premierze za darmo wyszło grze na dobre. I w sumie nie umiem dojść do jednego wniosku. Ale skoro EA obiecało już rozwijanie marki, to mam nadzieję, że trzecią grę wydawca potraktuje lepiej. Bo swoją robotą i odejściem od niezbyt lubianych przez graczy trendów, Respawn na pewno zasiał wśród swoich konsumentów ziarno pozytywnych emocji. Pamiętacie jak dziwnie wyglądało ogłoszenie, że premierowa łatka będzie mniejsza niż 100 MB…

A płatne dodatki zdają się powoli odchodzić w przeszłość. W Battlefront 2 już ich nie będzie. Przy Battlefield 1 autorzy myślą jak zjednoczyć bazę graczy, podzieloną płatnymi mapami. A Respawn po prostu robi swoje.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o