Zmien skórke
Logo Polygamii

The Mims Beginning: polska gra o mackowatych stworach kolonizujących nieprzyjazny wszechświat

Jeśli tęsknicie za takimi tytułami jak Settlers, Cultures czy, dajmy na to, Startopia, to The Mims Beginning może być czymś dla Was.

W skrócie mówiąc, to strategia czasu rzeczywistego, w której celem jest przede wszystkim przetrwanie i rozwój, a nie zmiecenie przeciwnika z powierzchni ziemi. Oddajmy głos Jakubowi Machowskiego, jednemu z twórców:

Mimsy to sympatyczne stworki które przemierzają galaktykę w poszukiwaniu nowego miejsca do skolonizowania. Po bardzo długim czasie bezowocnych poszukiwań, ich intergalaktyczny frachtowiec podczas przeprawy przez strefę meteorytów okalającą niewielką gwiazdę zostaje trafiony przez jednego z nich i roztrzaskany w drobny mak. W panice i strachu ocaleni za pomocą kapsuł ratunkowych udają się na pobliskie ciała niebieskie – które nie są najbardziej przyjaznymi miejscami dla tego gatunku. Poszczególne grupy rozbitków trafiają na różnorodne latające wyspy o zróżnicowanej florze i faunie, jak również i geologii. Mimsy decydują się na rozpoczęcie kolonizacji od działalności farmerskiej na nowo osiedlonych asteroidach.

Brzmi interesująco? To rzućcie jeszcze okiem na fragment rozgrywki:

The Mims Beginning to projekt zaledwie dwóch osób (i trzeciej, która gościnnie odpowiadała za muzykę) – oficjalnie zrzeszonych pod szyldem studia Squatting Penguins. Jeśli chcecie wesprzeć tych niezależnych, polskich twórców, to zagłosujcie na ich projekt na Steam Greenlight.

Tomasz Kutera

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry