Zmien skórke
Logo Polygamii

The Legend of Zelda: Ocarina of Time - fanowski remake

Fani to jednak potrafią. Pytanie, czy Nintendo zaaprobuje takie zmiany?

Od dwóch lat powstaje remake The Legend of Zelda. Jego twórca, ukrywający się pod nickiem CryZENx, regularnie informuje o postępie prac nad przeniesieniem gry na silnik Unreal Engine 4.

Ogrom jego pracy oraz przywiązanie do szczegółów widać zwłaszcza na wideo z postępów, które pojawiło się rok temu:

Nie wiadomo, kiedy całość zostanie oddana w ręce graczy. Biorąc pod uwagę, że przeniesienie gry leży w rękach jednej osoby, nie nastąpi to prędko.

Praca nad tytułem nie sprowadza się tylko do wygładzenia tekstur i dodania nowych efektów. CryZENx pozmieniał sporo w mechanice grania, nowe animacje dotyczą takich akcji jak: używanie przedmiotów, wchodzenie do okna ekwipunku, otwieranie skrzyni czy cała walka. Niedawno na kanale programisty można było obejrzeć 8-minutowy zapis rozgrywki.

Zwracam uwagę zwłaszcza na minutę: 7:30. Możemy wtedy zaobserwować bardzo ładną animację wody. Sporo osób narzeka jednak, że gra jest bardzo ciemna, ale z drugiej strony, potęguje to ciężki klimat podziemi. W każdym razie widać, że CryZENx wykonał już sporo roboty. Pytanie, czy Nintendo nie zwróci się do niego z prośbą o anulowanie projektu. Ostatnio często spotyka to tego typu fanowskie inicjatywy.

 

 

 

 

 

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cruzer969
Użytkownik

To może być bardzo w stylu Nintendo. Zabraniają publikowania materiałów z ich gier na YT (gameplay, lets play), więc nie zdziwiłbym się, gdy po ukazaniu się remake’u bardzo szybko by zniknął.

Arcybibosz
Użytkownik

Remake Metroida i Pokemon Uranium pozdrawiają.

Popularne wpisy

Popularne Gry