Zmien skórke
Logo Polygamii

The Division 2 sprzedaje się o wiele gorzej od „jedynki”

W wersji pudełkowej co prawda, ale to i tak jakiś sygnał.

Mówimy tutaj o rynku brytyjskim, zatem najważniejszym na kontynencie europejskim. Jak czytamy chociażby na Eurogamer.net, najnowsza produkcja sygnowana nazwiskiem Toma Clancy’ego w swoim premierowym weekendzie sprzedała zaledwie 20% tego, co w analogicznym okresie wyciągnął pierwowzór. 1/5! Jasne, oczywiście, sam Ubisoft podkreśla, że z roku na rok sprzedaż elektroniczna przynosi im coraz więcej zysku, a od pierwszego Division minęły prawie trzy lata, niemniej sprawa jest i tak odrobinę niepokojąca. Zwłaszcza jeśli przypomnimy sobie, jak olbrzymim hitem była tamta pozycja.

Na razie nie widać gigantycznej przepaści na Metacriticu, bowiem niewielu zachodnich recenzentów zdecydowało się wlepić tak szybko werdykt liczbowy, zaś średnia użytkowników (dużo mniej wiarygodna z powodu czystego hejtu, jaki tam często czytamy, na zasadzie „1 na 10, bo Ubisoft”) chwilowo jest wyższa od tej dzierżonej przez „jedynkę” (7,7 w porównaniu do okolic 7). Mniejsze zainteresowanie może być zatem spowodowane brakiem zaufania po problemach, z jakimi w początkowych tygodniach borykała się poprzedniczka, lub zwyczajnym zmęczeniem eksploatowaną przez Francuzów formułą – bo nawet jeśli The Division jest looter shooterem, a nie grą przygodową z prawdziwego zdarzenia, korzysta z mnogości znanych nam na wylot rozwiązań.

Przypominam, że podobnie nieciekawie zaczynało Far Cry: New Dawn. Może rzeczywiście mamy, jako gracze, już przesyt ubitaśmociągu? O własnych wrażeniach z godzin spędzonych w Waszyngtonie opowiem Wam najpewniej jutro (też zastosujemy pewien myk, by oddalić w czasie ostateczny werdykt), więc teraz nie będę jeszcze niczego spoilerował. Bo widzicie – jest jednocześnie lepiej i gorzej. A że „jedynkę” nadrabiałem stosunkowo niedawno, to tym bardziej intrygujące.

Więcej na temat:

11
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
7 Odpowiedzi
6 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Simplex
Użytkownik

Nie wiem na ile wiarygodne są to dane, skro to tylko jeden kraj i tylko pudełka, które są coraz mniej popularne.
Do tego Division 2 jest pod prawie każdym względem lepsze od jedynki.

Deniryer
Użytkownik

https://ukie.org.uk/sites/default/files/UK%20Games%20Industry%20Fact%20Sheet%20October%202018.pdf W 2018 roku pudełkowe wersje oprogramowania spadły o 3,3% (od 2014) czyli tyle co nic. W UK wydania płytowe w przypadku gier konsolowych (30% całego rynku growego) będą się cieszyć popularnością jeszcze przez długi czas, ot chociażby dlatego, ze można je odsprzedać w Games /Cex z voucher o równowartości do 65/70% ceny premierowej w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery od ręki bez bawienia się w aukcje na Ebay. Dalej sporo ludzi kupuje gry w pudełkach za… punkty lojalnościowe Tesco/Morrison wymieniane na vouchery o wartości do £20, więc nawet do 1/3 ceny gry. Cyfrowa dystrybucja jest wygodna, ale wciąż… Czytaj więcej »

Simplex
Użytkownik

Po prostu wychodzi cała masa świetnych gier, a do tego gry za 60$ muszą konkurować z takimi fenomenami jak Fortnite czy Apex Legends. Nie wiem co oznacza “wyżyłowana do bólu formuła” w przypadku Division – to dopiero druga część, która wyszła 3 lata po pierwszej. To nie far cry.

A co do rzekomego braku spadku sprzedaży pudełkowych wersji: https://loadingxp.com/cyber-weekend-digital-games-sales-hit-record-high/
https://www.superdataresearch.com/black-friday-2018/

Anecdata: Wielu moich znajomych graczy kupiło grę w wersji cyfrowej – na PC to wiadomo że nie ma takiej opcji, ale na konsolach kupili z wygody.

rorkdcr
Użytkownik

*poza settingiem, bo Nowy York zimą >…>waszyngton

Simplex
Użytkownik

Też tak myślałem, ale ten Waszyngton też ma swój urok.

duxdaro
Użytkownik

Waszyngton jest świetny 🙂 Miasto jest ciekawie zaprojektowane, różnorodne, nie ma tej monotonin co w jedynce. A zmieniające się warunki pogodowe oraz dzień i noc tworzą mega klimat w wielu miejscach.

Simplex
Użytkownik

comment image

Mam w ogóle wrażenie że w Division 2 jest dużo więcej wnętrz budynków niż w jedynce.

duxdaro
Użytkownik

Wnętrza budynków czy podziemia zostały mocno rozbudowane. Do tego nie wszystkie wejścia do budynków są oczywiste. Warto zaglądać w każdy kąt, bo można znaleźć coś ciekawego 🙂 Jak dla mnie rewelka 🙂

Finear
Użytkownik

czemu to nie jest fps i czemu jest takie bullet sponge, gdyby nie to to bym grał

Simplex
Użytkownik

“Division 1 launched on a Tuesday in the UK, compared to Division 2’s Friday arrival. The first game had a little longer to rack up numbers.”

Jest chyba różnica między ilością egzemplarzy sprzedanych od wtorku do niedzieli, a sprzedanych od piątku do niedzieli.

madoc
Użytkownik

Ciekawe jak w dzisiejszym świecie gier, w którym istnieją Division, Destiny, Anthem i Warframe, odnajdzie się Borderlands 3. Wprawdzie ta seria ma przewagę w postaci zebranych przez lata fanów i oryginalnej stylistyki, ale jeśli Gearbox nie przygotował jakiejś petardy, to może to nie wystarczyć.

Popularne wpisy

Popularne Gry