Zmien skórke
Logo Polygamii

The Banner Saga 3 - ciąg dalszy w postaci filmu?

Stoic Games nie chce zakończyć przygody z uniwersum.

W tym roku definitywnie zakończyła się przygoda w świecie zainspirowanym nordycką mitologią. 26 lipca odbyła się premiera trzeciej części, która domykała wątki z dwóch poprzednich i, nie zaprowadzając rewolucji, stanowiła pożegnanie z bohaterami. Przypomnę, co o trzeciej odsłonie serii pisał Krzysiek (pełen tekst recenzji znajdziecie tutaj):

Ilustrujące kolejne starcia tła to już natomiast w wielu przypadkach czysty chaos – i nie jest to żadna krytyka z mojej strony, bo niby jaka ma być zagłada? Piękna i uporządkowana? Przebiegające pomiędzy zajmowanymi przez bohaterów polami pęknięcia, pożoga i całe lokacje wyglądające, jakby nie należały już do tego świata tylko do jakiejś pochłaniającej nas pustki. Klimat doskonale uzupełnia wreszcie muzyka, do której współtworzenia zaproszono Taylor Davis, Malukah i Petera Hollensa.

Tekst swój podsumował następująco:

Ostatni epizod tej przygody (podobnie jak poprzednie, zaliczenie całości zajmuje około 10 godzin) odrobinę mnie więc rozczarował. Może nie tyle samym aż nadto wyraźnym zapożyczeniem schematu na główną fabułę z prozy Tolkiena, co wydarzeniami z zamykającego grę rozdziału.

A  jednak ocena końcowa to 4/5, ponieważ Krzysztof rozszerzył ją na całą sagę, a nie tylko jej zwieńczenie.

I na tym można było zakończyć całą historię i pozwolić przejść dziełu Stoic Studio w stan spoczynku. Jak się jednak okazuje, twórcy czują pewien niedosyt. W wypowiedzi dla serwisu DualShockers, współzałożyciel firmy, Arnie Jorgensen, wspomniał, że studio planuje wyjść poza ramy narzucone przez gry wideo i przedstawić uniwersum za pomocą innego medium. Stoic chce mianowicie zająć się serią filmów animowanych, co, biorąc pod uwagę wielokrotnie podkreślaną disneyowską grafikę i ogólny filmowy charakter gier, wydaje się być naturalnym krokiem.

Jorgensen zdradził też, że studio prowadzi rozmowy z potencjalnymi producentami w kwestii paru innych projektów – gry planszowej oraz książki. Za tę ostatnią ma być odpowiedzialny James Fadeley, autor opowieści The Gift of Hadrborg, która stanowi prequel do pierwszej części gry.

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz Witoszka
Redaktor

I to jest dobra wiadomość po całym dniu pracy. Dzięki!

Popularne wpisy

Popularne Gry