Zmien skórke
Logo Polygamii

Lipcowa prezentacja Microsoftu bez The Astronauts i ich Witchfire

Witchfire
W wiadomości na twitterowym koncie studia zaprzeczono również rzekomemu dołączenia polskiego studia do rodziny Xbox Game Studios. Teraz pytanie, czy chodzi o obie te rzeczy, czy tylko jedną z nich.

O tym, że Gigant z Redmond miałby się wybrać na zakupy do Polski, plotki krążą już od końca zeszłego roku, kiedy to w podcaście “Rock i Borys” jeden z prowadzących (Borys Nieśpielak) przyznał, że Microsoftu chciały dołączyć do swojego portfolio jednego z rodzimych producentów. Musimy się w tym temacie zdać na źródła Nieśpielaka, których rzecz jasna nie ujawnił, ale temat zaczął krążyć po branżowej części Internetu i od czasu do czasu powraca.

Tak jak chociażby w zeszłym tygodniu, kiedy Paweł pisał o nowych informacjach w tej sprawie – wynika z nich, że Microsoft rozważa kupno aż dwóch polskich studiów, a jednym z nich ma być Bloober Team, które podczas majowego pokazu w ramach Xbox 20/20 oficjalnie zapowiedziało swój nowy projekt, The Medium.

Mała, ale ważna dygresja odnośnie Xbox 20/20 – wszystko wskazywała na to, że będzie to nowa, comiesięczna seria pokazów “Zielonych”, ale w czerwcu dostaliśmy jedynie potwierdzenie już znanych informacji, a nowych zapowiedzi jak nie było, tak nie ma. Według plotek te mają pojawić się na początku lipca, ale dalej są to jedynie spekulacje.

Witchfire od The Astronauts

No i w tym wszystkim pojawił się wczoraj tweet na oficjalnym koncie The Astronauts, w którym pojawiła się pełna rozpiska gier (oczywiście, jest to rozpiska nieoficjalna, bo Gigant z Redmond niczego jeszcze nie zapowiedział), które mamy zobaczyć na lipcowej prezentacji Microsoftu, a wśród masy pewniaków i już zapowiedzianych produkcji, pojawiła się wspominka o Witchfire. Co więcej, w linijce z polską grą pojawił się dopisek, że The Astronauts to nowy członek Xbox Games Studios, a pokaz będzie okazją do ujawnienia tej wiadomości.

Studio zaprzeczyło jednak, kwitując wszystko dopiskiem “#fakenews”. I teraz dochodzimy do rzeczy najważniejszej – cała wspominka o The Astronauts w liście jest nieprawdą, czy tylko jej jedna część? Dołączenie ekipy Adriana Chmielarza do Xbox Game Studios pokrywałaby się z informacjami z zeszłego tygodnia o dwóch polskich studiach, które miałyby trafić pod skrzydła Microsoftu, zakładając oczywiście, że Bloober Team jest tym pierwszym.

Całość warto raczej traktować z odpowiednim dystansem; poza tym, lipiec już za chwilę, więc wkrótce okaże się, czy faktycznie na rzekomym pokazie Microsoftu (przypominam, że ciągle go nie zapowiedziano) zostaniemy uraczeni jakimiś ciekawostkami w temacie ewentualnych zakupów polskich studiów.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry