Zmien skórke
Logo Polygamii

Terraria i DayZ z ogromnym wzrostem popularności – w oba tytuły grają aktualnie setki tysięcy graczy

Czas przymusowego siedzenia w domu okazał się również czasem powrotu do starszych produkcji.

Co jakiś czas obserwujemy nagły wzrost popularności jakiegoś tytułu, chociażby w przypadku Wiedźmina 3, którego słupki popularności wystrzeliły do góry tuż po premierze serialu na Netfliksie. Zawsze jednak coś musi być katalizatorem tego nagłego pobudzenia – ktoś coś zatweetował, ktoś gdzie powiedział jakąś rzecz w wywiadzie – bo jak wiadomo, bardzo rzadko mamy do czynienia z czystym zbiegiem okoliczności.

W przypadku Terrari i DayZ na pewno nie ma mowy o przypadku. Pozwolicie, że zacznę od pierwszego z tych tytułów, bowiem wokół niego dzieje się aktualnie najwięcej zamieszania, a przynajmniej tak wynika z danych na Steamie Charts. Według serwisu monitorującego popularność gier na platformie Valve, 9-letnia produkcja Re-Logic uplasowała się na czwartym miejscu w rankingu jednocześnie grających użytkowników, przyciągając do niej 486918 graczy.

Wszystko za sprawą Journey’s End, aktualizacji która ukazała się w zeszłą sobotę; tego samego dnia do gry powróciło setki tysięcy fanów żadnych budowania i wszystkich innych rzeczy, które robi się w Terrari. Warto też pamiętać, że tytuł ukazał się też na konsole (zarówno na te 8., jak i 9. generacji), urządzenia mobilne czy przenośno-stacjonarnego Switcha, więc realna liczba użytkowników może być znacznie większa.

Z kolei za sukces DayZ na Xboksie One, którym pochwalili się przedstawiciele czeskiego Bohemia Interactive w informacji prasowej, odpowiadać ma umieszczenie gry w Game Passie (tytuł dostępny od siódmego maja). Mowa o nawet setkach tysięcy nowych użytkowników, którzy dzięki usłudze Microsoftu mieli szansę o grze w ogóle usłyszeć:

Xbox Game Pass to dla nas świetna okazja, aby udostępnić grę innym odbiorcom i pozwolić ogromnej ilości nowych graczy doświadczyć DayZ w całej surowości i urodzie.

Wraz z upływem lat DayZ przechodziło przez wiele faz trudnego rozwój, ale w Bohemia Interactive nigdy nie straciliśmy wiary w grę, dlatego zobaczenie tak wielu graczy i to na wszystkich platformach (w samej prasówce skupiono się na wersji na Xboksa One – dop. red.) jest bardzo satysfakcjonującym momentem dla całego zespołu. Przy okazji potwierdza to, że DayZ wciąż pozostaje niezrównanym i niezapomnianym przeżyciem.

Mówi Vojtěch Ješátko, dyrektor wydawniczy Bohemia Interactive. Niestety, nie podano konkretnych liczb, ale według studia, DayZ stało się jedną z “popularniejszych gier na Xboksie One”, a oprócz tego “podstawkę” wraz z dodatkiem (Livonia) przeceniono o 50 złotych, co jeszcze bardziej miało wpłynąć na popularność gry.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

Tyle dobrych wspomnień związanych z Terratią. Czytałem changeloga ze łzmi w oczach. Ciepło na serduszku. Widać że to projekt z miłości.

Popularne wpisy

Popularne Gry