Zmien skórke
Logo Polygamii

Tencent przejmuje System Shocka 3

Czy pod skrzydłami chińskiego giganta w końcu się uda?

Zespół OtherSide Entertainment, który od końca 2015 roku pracował nad System Shockiem 3, poinformował o przejęciu gry w całości przez Tencenta. Wygląda na to, że chiński gigant przejął nie tylko prawa do tytułu, ale zajmie się też produkcyjną stroną gry.

Zdaje się to być zwieńczeniem problemów w OtherSide, o których zaczęliśmy słyszeć na początku tego roku. Pojawiły się wtedy informacje o opóźnieniach w pracach nad grą i zwolnieniu większości odpowiedzialnego za nie zespołu.

Wszystko to z powodu rozstania się rok wcześniej z ówczesnym wydawcą System Shocka 3 – firmą Starbreeze. Popadła ona w problemy finansowe i w ich wyniku sprzedała prawa do tytułu bezpośrednio developerowi. Ten zaś postanowił szukać innego inwestora na własną rękę i najwyraźniej w końcu mu się udało.

Kilka dni po tym, jak serwis VGC zauważył przejęcie strony internetowej System Shocka 3 przez Tencent, informacja stała się oficjalna. Na Twitterze OtherSide Entertainment pojawiły się dwa wpisy, głoszące:

Jesteśmy szczęśliwi mogąc ogłosić, że Tencent zajmie się dalszymi pracami nad przyszłością marki System Shock. Nam, jako mniejszemu, niezależnemu studiu, było trudno kontynuować projekt samodzielnie. Uważamy, że duże możliwości Tencenta i ekspertyza wiodącej na rynku gier firmy pozwolą wynieść tę markę na nowe wyżyny.

Nie jest więc do końca jasne, czy OtherSide będzie miało jakikolwiek udział w dalszych pracach nad System Shockiem 3. O tym dowiemy się zapewne w niedalekiej przyszłości.

Tymczasem zespół Night Dive Studios, pracujący nad remakiem pierwszej części System Shocka, potwierdził PC Gamerowi, że to on jest ciągle właścicielem praw do całej serii. 

OtherSide wykupiło od nas licencje na część praw, która pozwalała im pracować nad kontynuacjami. Te prawa zostały teraz przeniesione na Tencent. To przeniesienie w żaden sposób nie wpływa na posiadaną przez nas własność intelektualną.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

Czyli Fortnite Launcher Exclusive, ale cóż, chińskie pieniądze nie pachną.

3mortis
Użytkownik

Akurat ten launcher pobiera gry i je odpala bez problemow 😛
Podczas gdy placac 20zl za gamepassa mam problemy z pobraniem wiekszych gier z ich sklepiku, bo co kilka gb dostaje komunikato o bledzie i pobieranie jest pauzowane

no ale przeciez microsoft nie ma doswiadczenia w uslugach sieciowych….

Ale trzeba przyznac, steam bawi sie w linuxa, betatesty, warsztat z modami, streaming, kanapowy multiplayer przez siec (jakkolwiek to brzmi) itp

tymczasem epic “wez rzuc w nich pieniedzmi bo dalej za malo nas lubia”
i cyk, zwrot pieniedzy za gry kupione przed ich promocja 😛

Popularne wpisy

Popularne Gry