Zmien skórke
Logo Polygamii

Tencent kupił Path of Exile, ale nie oznacza to, że fani muszą uczyć się tych "śmiesznych znaczków"

Ponoć Chińczycy nie wtrącają się w proces produkcyjny innych marek, które wykupili.

Chiński gigant, Tencent Holdings Limited (inaczej zapisywany tak: 腾讯控股有限公司) to największa na świecie korporacja inwestycyjna, w której sferze zainteresowań znajduje się Internet i nowe technologie. Obecnie jest właścicielem takich marek jak np. Riot Games, Supercell, Epic Games oraz franczyz League of Legends i Clash of Clans.

Dziś Tencent zakupił 80 % akcji nowozelandzkiego studia Grinding Gear Games – czyli pakiet kontrolny akcji. Tym samym przejęli Path of Exile. Wcześniej, w 2017 roku, gra pojawiła się w Chinach i wydawcą był właśnie Tencent.

Path of Exile to łakomy kąsek dla Tencenta – obecnie liczba zarejestrowanych uczestników wynosi około 13 milionów.

Fakt przejęcia studia wywoła zapewne popłoch wśród fanów gry, jednak szef GGG, Chris Wilson, twierdzi, że nie powinno to źle wpłynąć na przyszłość Path of Exile. Według jego zapewnień Tencent nie powinien wpłynąć ani na politykę kadrową studia (brak zmian w kierownictwie), ani na model biznesowy firmy czy jakiekolwiek kwestie dotyczące samej produkcji:

Rozmawialiśmy z generalnymi dyrektorami innych firm, w które zainwestował Tencent, i utwierdzili nas oni w przekonaniu, że korporacja nigdy nie próbowała wtrącać się w proces produkcji oraz wpływać na działalność firm. Zachowamy pełną kontrolę nad Path of Exile i mamy zamiar wprowadzać tylko te zmiany, które uczynią grę lepszą.

Zmiany, które GGG będzie konsultować z Tencentem mają dotyczyć tylko chińskiej wersji gry. Wilson komentuje dalej:

Grinding Gear Games pozostaje niezależnym nowozelandzkim studiem. Wszyscy jego pracownicy pozostają na swoich stanowiskach jako pracownicy GGG, a nie Tencenta. Założyciele pozostaną właścicielami firmy, tak jak to miało miejsce przez ostatnie 11 lat. W przyszłości będziemy przedstawiać Tencentowi sprawozdania finansowe, ale nie będzie to miało większego wpływu na naszą pracę.

Ostatnim ważnym zapewnieniem Wilsona jest stwierdzenie, że zmiany w strukturze firmy nie uczynią z Path of Exile gry typu pay to win.

Przypomnę, że kolejny duży dodatek to Path of Exile zatytułowany Incursion pojawi się 1 czerwca.

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Slowik515
Użytkownik

Z Epiciem to nie jest taka prosta sprawa, bo Tencent ma 40% akcji i możliwość powoływania 2 z 5 dyrektorów firmy (do tego jest jeszcze dwóch obserwatorów). Więc trafniejszym bołoby napisać, że są współudziałowcem Epica.

Niemniej, wcześniej o tym nie wiedziałem, więc dzięki za zmotywowanie do poszperania 😉

Bobok
Użytkownik

Teraz tylko czekać na nasz ojczysty język.

Popularne wpisy

Popularne Gry