Zmien skórke
Logo Polygamii

Telltale bierze się za Stranger Things

Czy dasz radę uciec przed Demogorgonem?

Telltale Games to studio od gier przygodowych opartych na popularnych serialach i komiksach (m.in. znakomitego The Wolf Among Us, premiera którego została niedawno przesunięta, ale nic to). I mimo że ma co robić, bierze na warsztat nowy projekt. Tym razem planują stworzyć grę na motywach serialu “Stranger Things”. Adaptacja pojawi się na PC i innych platformach.

Podczas targów E3 2018 przedstawiciele studia poinformowali o współpracy z Netflixem, zaś dodatkowym potwierdzeniem tego jest oficjalne obwieszczenie na Twitterze.

Skoro jesteśmy już przy serialu – zapowiadana przeze mnie w marcu gra The Blackout Club (nie oparta na franczyzie “Stranger Things”, ale o bardzo zbliżonym klimacie) pojawi się w pierwszym kwartale 2019 roku na PS4. Pod względem rozgrywki nie będzie miała wiele wspólnego z produkcjami Telltale Games. W The Blackout Club połączymy siły z trzema innymi graczami, by pod osłoną nocy eksplorować miasteczko w celu odkrycia jego mrocznych sekretów. Najważniejszym będzie powód zaginięcia jednej osoby. Będziemy grać grupą nastolatków, którzy są przekonani, iż dorośli nie mówią im całej prawdy na ten temat.

Więcej na temat:

 1. 12:11 14.06.2018
  Trikson

  to teraz tylko czekać na Telltale Narcos, Telltale 13 Reasons, Telltale Trailer Park Boys… -_-‘

  Ukryj odpowiedzi()
 2. Aimagylop
  12:31 14.06.2018
  Aimagylop

  Będzie nowy silnik? Już mi się te ich gry w jedno zlewają. Ta sama grafika, ta sama mechanika, tylko licencje inne.

  Ukryj odpowiedzi()
 3. 14:46 14.06.2018
  gseed

  > m.in. znakomitego The Wolf Among Us

  To jedyna gra TT w jaką grałem i nie… nie była wg mnie znakomita. Co najwyżej dobra. Takie max 7/10. Owszem historia zaczęła się intrygująco, ale rozwiązanie… meh.

 4. Lord Bart
  19:24 14.06.2018
  Lord Bart

  Drżę i czekam!
  Oh my god oh my god oh my god oh my god.
  😉

 5. 19:47 14.06.2018
  ZmanieryzowanyTim

  Niby Telltale przeszło ostatnio poważne zmiany, obiecywano sporo innowacji… ale, no, to dalej wygląda jak łapanie marek które był popularne rok temu i eksploatowanie ich do granic możliwości i jeszcze trochę. Jakoś nie mam już do takich zagrywek zaufania. Ale na Wilka czekam mocno (i Borderlands, bo kto mi zabroni marzyć?).