Zmien skórke
Logo Polygamii

Tak wyglądałyby Ksenomorfy w grze RPG z uniwersum Obcego

Pracowało nad nią studio odpowiedzialne za Knights of the Old Republic 2, ale ostatecznie z projektu wyszły nici.

Zapowiedziana jeszcze w 2006 roku gra Aliens: Crucible została skasowana trzy lata później. W notce informującej o tym fakcie, Paweł Dembowski pisał:

Gra nie miała być jedynie strzelanką z RPGowymi współczynnikami. Punkty doświadczenia otrzymywałoby się za wykonywanie misji i nagradzana byłaby nie tylko otwarta walka, a również (a nawet i przede wszystkim) umiejętne unikanie konfrontacji z ksenomorfami czy zastawianie na nie pułapek. Gracz kierować miał drużyną złożoną z trzech lub czterech postaci należących do profesji takich jak marine, inżynier czy agent korporacji.

Patrząc na to, co z marką zrobiło Aliens: Colonial Marines trudno nie pomyśleć, że Sega skasowała zły projekt. Tym bardziej, że za Crucible stał Obsidian. No, ale stało się, a na pamiątkę zostało nam kilka szkiców koncepcyjnych i wideo, pokazujące animacje potworów.

Na pocieszenie zostaje nam jeszcze trzymanie kciuków za Obcych, którzy powstają w studiu Creative Assembly. O grze nie wiadomo w zasadzie nic pewnego, ale ponoć będzie mroczna i klimatyczna. Zresztą, produkcja gorsza od Colonial Marines chyba nam nie grozi.

źródło: Eurogamer, neoGAF

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry