Zmien skórke
Logo Polygamii

T-Mobile Warsaw Games Week 2017 o jeden dzień krótsze i o jedną halę większe niż rok temu

Impreza odbędzie się w tym samym miejscu co ostatnio, znamy datę i pierwsze szczegóły.

Warsaw Games Week, od zeszłego roku oficjalnie nazywające się T-Mobile Warsaw Games Week, to bardzo ciekawa i niespotykana w naszych realiach impreza. Bo o ile szeroko rozumianych, growych eventów w Polsce nie brakuje, tak rzadko kiedy można u nas przed premierą pograć w tytuły, które pojawiają się na targach E3 i Gamescom. A na WGW można. Nie inaczej będzie w tym roku, a swoją obecność na T-Mobile Warsaw Games Week 2017 zapowiedzieli już Activision, Microsoft, Sony, Ubisoft czy Cenega, która ma w portfolio gry kilku dużych wydawców (między innymi Namco, Capcom, Square-Enix, Bethesda, 1C, Take 2, Warner Bros.). Oznacza to, że w Warszawie będzie można zagrać w sporo nadchodzących (potencjalnych) hitów. Dziś mówi się już o w Call of Duty: WWII i wówczas popremierowym Destiny 2 – gra Bungie wychodzi we wrześniu, T-Mobile Warsaw Games Week 2017 odbędzie się w dniach 13-15 października.

Więcej tytułów poznamy z czasem – w zeszłym roku kompletna lista znana była dopiero na miesiąc przed imprezą. Ale warto było czekać, bo okazało się, że w Warszawie pokazywano np. wszystkie prezentowane w Kolonii gry ze strefy Xboksa z Gamescomu czy przedpremierowe PlayStation VR i PS4 Pro. O katalog gier bym się więc nie martwił.

Smuci trochę skrócenie imprezy. Po trzydniowym, inauguracyjnym WGW w 2015 roku, w 2016 mieliśmy 4-dniową imprezę. Teraz organizatorzy znów wracają do pierwotnej formuły. Więcej ma za to być w środku miejsca. Jak czytamy w informacji prasowej, aż 12 tys. m2. Czyli… ile? Podpytałem organizatorów, w praktyce oznacza to otwarcie jeszcze jednej hali. Dwa lata z rzędu impreza toczyła się w dwóch halach Expo i przestronnym holu, gdzie były też stoiska mniejszych firm. Teraz udostępniona będzie trzecia, najnowsza, duża hala. Zaznaczyłem ją strzałkami na obrazku obok. Będzie więc trochę krócej, ale za to treściwiej, z większą ilością atrakcji.

W pierwszych zapowiedziach, poza nowościami wspomnianych już wydawców, wymienia się dużą Strefę Junior i jeszcze więcej esportu, zarówno na PC (Mistrzostwa Polski w Rainbow Six: Siege), jak i konsolach (PlayStation League, Otwarte Mistrzostwa Polski w Tekkena 7 – część turniejów Tekken World Tour).

13-15 października, hale Expo XXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego. Nie wiemy jeszcze ile będą kosztować, a także od kiedy pojawią się w sprzedaży bilety. Organizator mówi tylko, że o rozpoczęciu sprzedaży biletów poinformuje w osobnym komunikacie prasowym. Zaglądajcie więc do naszych Rozchodniaczków – na pewno napiszemy tam, jak będzie można już kupić wejściówki.

Paweł Olszewski

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o