Zmien skórke
Logo Polygamii

Szykuje się pozew zbiorowy wymierzony w Nintendo w sprawie Joy-Conów

Kto nie miał z nimi problemów, niech podniesie rękę.

Joy-Cony w Nintendo Switchu są dość problematyczne, o czym zapewne przekonaliście się sami. Gałkom analogowym zdarza się odmówić współpracy – jednym z przykładów technicznych usterek jest chociażby to, że się luzują, nie wracając do środka. Zresztą, problemy tego typu zdarzały się nagminnie już od momentu wejścia Pstryczka na rynek.

Teraz robi się poważnie, bo sprawa nie uszła uwadze pewnej amerykańskiej kancelarii prawniczej. Na swojej stronie zbiera ona zgłoszenia graczy ze Stanów, którym zdarzyły się podobne problemy z konsolą. Na ich podstawie przygotują pozew zbiorowy przeciwko Nintendo.

CSK&D przeprowadza śledztwo w sprawie potencjalnego pozwu zbiorowego, opartego na doniesieniach dotyczących kontrolerów Joy-Con od Nintendo w ich konsoli do gier wideo Nintendo Switch. Kontrolery mogą doświadczać problemów z luzowaniem. Doniesienia dotyczą konkretnie tego, że joysticki w Joy-Conach potrafią automatycznie rejestrować ruch w momencie, gdy nie są kontrolowane, przez co zakłócają rozgrywkę.

To nie pierwszy raz, gdy Switch może wylądować w sądzie. W 2017 roku miała miejsce cała ta sprawa z pozwem od firmy Gamevice, która zarzuciła Nintendo, że skopiowali ich rozwiązania technologiczne przy swojej najnowszej konsoli. Pozew zarzucili dwa miesiące później, ale potem wystosowali go znowu – rok później, w maju 2018. I od tego czasu cisza. No, ale jak widać być może szykują się kolejne dramy sądowe.

A Nintendo i tak nie spuszcza pary, zapowiadając Nintendo Lite i wzmocnioną wersję Switcha.

Tatiana Kowalczyk

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Trikson
Użytkownik

Sprawa joy-con driftu jest bardzo dobrze udokumentowana i wynika z użycia kiepskiej jakości części, które wycierają się wraz z użytkowaniem.

Moją pierwszą parę dopadło to jeszcze na gwarancji. Przeżyły więc wycieczkę do Czech i od tej pory (odpukać) spokój.

Nie mniej jednak problem jest, Nintendo go ignoruje od ponad dwóch lat, więc tylko kwestią czasu było kiedy jakaś kancelaria się tym zainteresuje.

TheMisterA
Użytkownik

Nic dziwnego, że zarabiają na każdej sztuce sprzętu…

Popularne wpisy

Popularne Gry