Zmien skórke
Logo Polygamii

Szykuje się druga część Darkest Dungeon!

Czy znajdziecie w sobie odwagę?

Informacja ta pojawiła się wprawdzie w nocy, ale niech będzie, że dzisiaj (bo chcę, by koszmarne gry o powolnym traceniu poczytalności były zapowiadane bądź miały premierę w moje urodziny). Zatem studio Red Hook wrzuciło na swój kanał na Youtube zapowiedź drugiej części Darkest Dungeon, taktycznej gry RPG.

Poprzednia część, która ukazała się w najbardziej depresyjnym miesiącu 2016 roku (tak, jak zawsze, jest to styczeń) została już wydana na wszystkie możliwe konsole, poza smartfonami. Paweł Kamiński tak pisał o niej w swojej recenzji: “Bez wątpienia jest to pozycja dla tych, którzy są w stanie przełknąć gorzki smak porażki, wiedząc, że jeśli wyciągną z niej wnioski, przyjdzie im potem zakosztować o wiele słodszego zwycięstwa.” I w pełni się z nim zgadzam. To tytuł który z równą mocą mnie do siebie przyciągał – co od siebie odpychał.

W drugiej części turowa walka pozostanie, ale oczywiście czekają nas spore zmiany w zakresie mechaniki. Dłużej będą też trwać wypady drużyny. W zwiastunie pojawiają się znajome twarze – the Grave Robber, Leper, Man-at-Arms, Plague Doctor, Highwayman, oraz Hellion. Świat nawiedzi jakaś bliżej nieokreślona katastrofa. Jest szansa na to, by tytuł ukazał się we wczesnym dostępie, ale data nie jest jeszcze wiadoma.

Mimo faktu odniesienia sporego sukcesu tytułu (wysoka średnia na Metacriticu i sporo nagród wręczonych na festiwalach gier niezależnych), studio nie rozrosło się jakoś drastycznie. Pracuje w nim 14 osób, aczkolwiek są plany, by zwiększyć tę liczbę do 20.

Przy okazji nadrobię info z wczoraj, które mi umknęło – Rosjanie ze studia Unfrozen przypomnieli o swoim Iratus: Lord of the Dead, grze do złudzenia podobnej do Darkest Dungeon. Po raz pierwszy świat usłyszał o tym tytule w kwietniu zeszłego roku, wtedy też premiera planowana była na jesień. Okazało się jednak, że twórcy potrzebuję więcej czasu, zatem tytuł pojawi się latem tego roku. A oto i najnowszy zwiastun:

I jakoś tak się złożyło, że rok temu pojawiła się moja pierwsza recenzja na Polygamii i od 20 lutego 2018 oficjalnie dla tego serwisu piszę. Okrągły rok minął, coś takiego – i mimo że wiele się zmieniło, to częściowo też historia zatoczyła koło. Wciąż nie wiem, co z sobą w życiu zrobić, wręcz mam wrażenie, że z roku na rok wiem coraz mniej. Niezależnie od melancholijnego nastroju, pozdrawiam Was wszystkich serdecznie! Cieszę się, że tu jesteście i że czytacie Polygamię.

Więcej na temat:

8
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
7 Komentarze
1 Odpowiedzi
6 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
madoc
Użytkownik

Pozycja obowiązkowa dla fanów depresji i nadciśnienia.

mistrz
Użytkownik

Wybaczcie off top ale gdzieś muszę. Czy ktoś wie czy naczelny sprawdza swoją pocztę? Wczoraj zgłosiłem problem z działaniem strony (do naczelnego bo adres kontakt@ zwraca wiadomości). Nie dostałem odpowiedzi ani problem nie został rozwiązany. Chcę się upewnić że wiadomość w ogóle dotarła

Bartosz Stodolny
Użytkownik

Hej, wiadomość dotarła i ci odpisałem. Sprawdź spam jeśli nie widzisz. A odnośnie do maila kontakt@, to wysłane maile trafiaja do całej redakcji, zwrotka jest z którejś przepenionej skrzynki nie mającej wpływu na to, kto dostaje wiadomości.

Bartłomiej Nagórski
Użytkownik

Hej Asiu, skąd ten minorowy nastrój? Okrągły rok to okazja do świętowania. Cieszymy się wszyscy że tu jesteś.

bart111
Użytkownik

Ekhm… Najlepszego! 🙂

Bartosz Stodolny
Użytkownik

Asia, no weź. Przecież jest super, może nie idealnie, ale to co mamy teraz to moim zdaniem wielkie osiągnięcie. I ty odegrałaś w tym olbrzymią rolę. Wszyscy odegraliście. Więc uszy do góry. Lepiej nie wiedzieć, co z sobą zrobić w życiu niż podjąć decyzję, pogrzebać swoje marzenia i być skazanym na to, co się wybrało. Czy jakoś tak 🙂

Bartosz Witoszka
Redaktor

Pamiętam tę recenzję, Fe było absolutnie przesłodkie. Fajnie, że piszesz na Poly, oby tak dalej 🙂

Lord Bart
Użytkownik

Czekam i kupię.

Popularne wpisy

Popularne Gry