Szczegóły na temat nowego tytułu z Larą

Szczegóły na temat nowego tytułu z Larą08.03.2010 12:23
Marcin Dąbrowski

Dopiero co pisaliśmy o kolejnej grze z Larą Croft w roli głównej, a już pojawiły się pierwsze szczegóły jej dotyczące. W Lara Croft and the Guardian of Light, bo taki jest tytuł gry, po raz pierwszy w historii serii zagrać będziemy mogli z innym graczem. Całą grę, podobnie jak w Resident Evil 5, przechodzić będziemy z towarzyszem. W razie braku rzeczywistego kompana do gry, drugą postacią pokieruje za nas konsola.

Rozgrywka polegać będzie przede wszystkim na wspólnym rozwiązywaniu zagadek oraz pokonywaniu rozmaitych przeciwników. Akcję obserwować będziemy wyłącznie w rzucie izometrycznym. Kierować będzie można zarówno Larą, jak i jej przyjacielem o imieniu Totec, członkiem plemienia Majów. Lara posługiwać się będzie oczywiście bronią palną, w gracz wcielający się w rolę Toteca otrzyma do dyspozycji ogromne włócznie, za pomocą których nie tylko pokona wrogów, ale też rozwiąże część zagadek.

Fabuła mówić ma o niezwykle tajemniczym artefakcie znanym jako Lustro Dymu, z którego uwolnił się zły duch Xoxolt, a Lara i jej przyjaciel będą musieli się go pozbyć.

Atutem The Guardian of Light ma być, wbrew pozorom, dość szczegółowa grafika, która zadowoli wszystkich fanów gier arcade. Z pierwszych screenów, które można zobaczyć na oficjalnej polskiej stronie Tomb Raider, wynika, że gra będzie czymś w stylu Trine, z kooperacją na poziomie Resident Evil 5. Dostępna będzie jako tytuł do ściągnięcia – już latem tego roku – zapewne na XBL, PSN i Steamie.

Twórcy zapewnili, że tytuł ten nie jest właściwym TR9, a raczej pewnego rodzaju spin offem, także gracze czekający na prawdziwą kontynuację przygód Lary powinni uzbroić się w trochę cierpliwości. TR9 według plotek ma ukazać się około roku 2011.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)