Zmien skórke
Logo Polygamii

Switch już pokonał życiowy wynik Wii U

Tak przynajmniej twierdzą analitycy. Poszło szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał.

Pamiętacie taką informację, że Nintendo spróbuje w pierwszym roku życia nowej konsoli dogonić życiowy wynik Wii U? Początkowo – było to niedorzeczne. Nie wiedzieliśmy jeszcze, jak dużym hitem będzie nowa platforma Nintendo (i mam nadzieję, że mówię za wszystkich fanów – nie potrafiliśmy w to uwierzyć). Później ruszyła kula śnieżna, której nie sposób zatrzymać: przynajmniej jedna duża premiera co miesiąc oraz istny zalew świeżych i starych indyków w eShopie. Okazało się, że plan korporacji nie jest wcale niemożliwy do osiągnięcia. Wystarczyło nie zwalniać. I wiecie co? Nie zwolnili.

Według analityków z Ace Reasearch Institute w sezonie świątecznym, czyli od października do grudnia, Switch mógł sprzedać się w powalającej liczbie (około) siedmiu milionów egzemplarzy. Wiemy przecież, że wyprzedzał pod tym względem PS4. Oznaczałoby to, iż po dodaniu świeżego wyniku z tym przedświątecznym swój dach nad głową znalazło już… 14,6 milionów konsol. Przypominam – Wii U przez niemal pięć lat swojego nierozumianego żywota nie przekroczyła nawet czternastu milionów. Została pokonana w trzy kwartały.

Oficjalne potwierdzenie ze strony Nintendo zobaczymy dopiero pod koniec stycznia. Tak, stawiam jedno mocne, że “potwierdzenie” tego powyżej. Pierwsza ambicja spełniona. Switch ukończy roczek dopiero w marcu, więc można zrobić nawet trochę zapasu. Celem na następny okres życia powinno być przede wszystkim dalsze dbanie o graczy “hardkorowych” (o ile to pojęcie można przyłożyć do gier wielkiego N). Bo jeszcze silniejsze zwiększenie zainteresowania zagwarantuje im złote z perspektywy marketingowej Labo. Chciałbym po zaliczeniu drugiej Bayonetty (luty) oraz remastera Dark Souls (maj) dostać po twarzy zapowiedzią hitu na miarę Zeldy lub Mario. Najlepiej – magicznym przyspieszeniem produkcji Metroid Prime 4.

W każdym razie dzisiaj warto wznieść puszkę czy butelkę za Nintendo i najlepszy rok, jaki mieli w drugiej dekadzie obecnego wieku.

Adam Piechota

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Login by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Naars
Użytkownik

Nawet nie wiecie, jak mnie cieszą takie newsy. Swojego Switcha zakupiłem pod koniec kwietnia, przez 3 miesiące biłem się z myślami i ważyłem za i przeciw – czy to nie za drogie, czy na pewno zaufać Nintendo, czy będą na to wychodzić fajne gry (a nie jestem jakimś wielkim fanem japońszczyzny, nie łykam jak pelikan)… W końcu stwierdziłem, że jak nie spróbuję, to wyrzuty sumienia mnie wykończą i poszedłem na polowannie do sklepów (osobną historią jest to, że znalazłem ostatnią sztukę w chyba 8 wybadanym sklepie, mieszkam we Wrocławiu). Dziś od ładnych paru miesięcy gram w 90% na Switchu mimo… Czytaj więcej »

larryadler
Użytkownik

Jakbym czytał samego siebie! Piąteczka!