Zmien skórke
Logo Polygamii

Super Mario wraca! Tym razem w wersji przyjaznej środowisku: z papieru

Z Nintendo jest jak z hiszpańską inkwizycją - nikt się nie spodziewa

Dla tych, którzy z Nintendo są od premiery konsoli Switch, ważna informacja. Paper Mario nie jest nową serią. Pierwsza część cyklu zadebiutowała jeszcze na Nintendo 64 i przewinęła się przez każdą kolejną generacją, a więc Gamecube’a, Wii, Wii U, a nawet przenośnego 3DSa. Wersja switchowa była zatem kwestią czasu.

Niestrudzony hydraulik tym razem zabierze swoją ukochaną księżniczkę Peach i brata Luigi’ego na festiwal origami, podczas którego (jak zwykle u poczciwego Mariana), coś pójdzie źle. Twórcy zapowiadają mnóstwo nowych (i szalonych) mechanik, furę zagadek do rozwiązania oraz licznych pojedynków.

Paper Mario to bardzo specyficzna seria. Ze zwiastuna bije zwariowana wręcz kreatywność twórców i gatunkowy misz-masz. Pojawiają się elementy platformowe, turowe starcie czy wariację na temat sanboksów. Jeśli ktoś przełknie charakterystyczną, papierową grafikę i osobliwe poczucie humoru, nie powinien się zawieść. Ja jestem kupiony!

Warto dodać, że Nintendo, jak żaden inny producent, potrafi utrzymać zapowiedzi premier we względnej tajemnicy i wypuszczać zwiastuny na krótko przed premierą. Paper Mario: The Origami King trafi na „pstryczka” już 17 lipca.

WAŻNE: Warto obejrzeć zwiastun do końca. Miłośnicy Metroida ubawią się do łeż albo poczują solidnie strollowani 😉

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry