Zmien skórke
Logo Polygamii

Studio twórców Hearthstone’a ogłosiło, że zajmie się produkcją gry w uniwersum Marvela

Czyżby chodziło o karciankę?

Ekipa developerów z Second Dinner nie zdążyła jeszcze pod nowym szyldem wsławić się niczym szczególnym. To jednak studio założone w większości przez byłych już pracowników Blizzarda, autorów Hearthstone’a. I ten wpis w CV jest prawdopodobnie istotnym tropem jeżeli chodzi o nową grę studia. Prawdopodobnie, bo na razie wiemy jedynie, że chodzi o nowy tytuł z uniwersum Marvela.

O sprawie poinformował Ben Brode, dawniej reżyser Hearthstone, teraz lider Second Dinner. Na zapowiedź projektu musimy jeszcze trochę poczekać. Wiemy natomiast, że nie będzie to tylko budżetówka, bo studio pochwaliło się nawiązaniem współpracy z firmą NetEase. Na bazie porozumienia Chińczycy dofinansują projekt kwotą 30 milionów dolarów. Całkiem pokaźny sponsoring, jeżeli tylko rzeczywiście mowa tu o gatunku, w którym pracownicy studia się specjalizują.

O nowych twórcach gier spod szyku Marvel Games ciepło wypowiedział się także Jay Ong, głównodowodzący oddziału Marvel Games. Być może wyniknie z tego jakaś dłuższa współpraca. Zapowiedź zapewne już wkrótce, platform docelowych oraz daty premiery jeszcze nie znamy, ale chyba tym razem nie zanosi się na powtórkę sytuacji z Marvel Ultimate Alliance 3, które padło łupem Nintendo.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry