Zmien skórke
Logo Polygamii

Steam doczeka się w tym roku dużej aktualizacji klienta

Valve
Steam
W końcu!

Pamiętacie Steama z 2004 roku? Z czasów premiery usługi Valve, która wtedy postrzegana była jako ta niepotrzebna aplikacja, wymagana do uruchomienia Half-Life’a 2? Ja pamiętam.

Wyglądał prawie identycznie jak teraz. No dobra, szybkie sprawdzenie w Interncie uświadamia mi, że trochę mentalnych sztuczek wykonał tu mój mózg i aplikacja klienta jednak trochę się od tamtego czasu rozwinęła, ale nie aż tak bardzo, jak można by się spodziewać.

Prawda? Prawda?

W tym roku usługa Valve doczekać ma się w końcu istotnej przebudowy aplikacji klienta. Zmiany dotyczyć mają przede wszystkim biblioteki gier i bazować mają na tej samej technologii, co wcześniejszy update do czatu.

Valve w poście na swoim blogu nie podało żadnych dodatkowych informacji na ten konkretny temat. Możecie się z niego za to dowiedzieć, że w minionym roku Steam mógł się pochwalić 90 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie i 18,5 miliona grających jednocześnie.

Z tego powodu Valve zmuszone było do rozbudowania i zoptymalizowania swojej infrastruktury, by zapewnić stabilne działanie usługi. I czasu na zrobienie czegoś z klientem pewnie zwyczajnie już nie wystarczyło.

Ale niedługo ma się to zmienić!

Dominik Gąska

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
4 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
znubi
Użytkownik

Tylko żeby nie poszli w ten “nowoczesny design” gdzie wszystko musi być wielkie i musi być mnóstwo pustego miejsca. Lubię to, że naraz w bibliotece widać wiele gier naraz, w “nowoczesnym designie” robionym pod komórki i inne urządzenia dotykowe by się zmieściło 2x mniej gier.comment image

darkhog
Użytkownik

Ja mam nadzieję że pójdą w stronę czegoś w stylu co ma np. Netflix. Wiesz, wielkie, ładne okładki które możesz kliknąć żeby zobaczyć więcej info czy zagrać. To by było fajne.

znubi
Użytkownik

Jak w Originie? Nie, to nie jest fajne. Nie jak masz setki gier i chcesz je szybko przeglądać. Nie, jeśli masz dodane gry non-steam które nie mają swoich okładek. Może być ten widok jako opcjonalny widok, i już jest takie coś na Steamie, ale nie jako jedyny, domyślny widok.
comment image

iydem
Użytkownik

Steam big picture próbował?

GThoro
Użytkownik

Możesz być na 100% pewny, że takie będzie. Nowy klient będzie oparty na pochodnej electrona (tak jak obecny steam chat), czyli będzie napisany w technologi stricte webowej, a co za tym idzie przejmie design i usability typowo webowe obecnie.

C.C. Stellar
Użytkownik

Mi tam pasuje obecny format biblioteki. Prosta, czytelna lista, którą można modyfikować i ustawiać filtry. Przy kilkudziesięciu zainstalowanych grach sprawdza się znakomicie, lepiej niż kolorowe graficzki w big picture mode.

Popularne wpisy

Popularne Gry