Zmien skórke
Logo Polygamii

Star Renegades - pastelowy kosmos w wersji hard

Taktycznym rogue-lite RPG zainteresował się wydawca Sable.

Star Renegades została zapowiedziana jakiś czas temu, ale tytuł zasługuje na oddzielny wpis. Nie tylko dlatego, że jest piękny (pikselowi esteci zapewne chętnie zawieszą na nim oko), ale też dlatego, że w końcu wiadomo coś więcej na jego temat. Podczas najbliższych targów PAX dostępne będzie demo tytułu.

Nad Star Renegades pracuje studio Massive Damage Inc., które w 2016 roku dało nam Halcyon 6: Starbase Commander. Był to taktyczny RPG osadzony w klimatach science-fiction, który został obsypany wieloma branżowymi nagrodami.

Niestety, długo przyjdzie nam czekać na tę pastelową grę – możemy się jej spodziewać dopiero na początku 2020 roku. Początkowo tytuł miał ukazać się wcześniej, ale niedawno Massive Damage uzyskało wsparcie w postaci wydawcy Raw Fury i postanowiło nieco wydłużyć proces produkcji.

Tytuł pojawi się w polskiej wersji językowej.

Jakoś tak jest, że lubimy niezależnych awanturników, którzy buntują się przeciwko systemowi. Anarchistów, niepoprawnych idealistów, rebeliantów. Pewnie dlatego tak się wybijała “mroczna” strona MMO Star Wars: The Old Republic, w której życie w Imperium ukazane zostało z punktu widzenia zwykłego obywatela. I wcale nie było to takie złe życie…

W Star Renegades stajemy przeciwko Imperium (ale innemu, to nie jest uniwersum na licencji Star Warsów). Ciekawym rozwiązaniem jest rozwój wrogów skorelowany ze wzrostem siły naszej drużyny. Śmierć bohaterów jest ostateczna, ale w jakiś sposób ich doświadczenie ma przejść na następców (zakładam że nie chodzi tylko o ekwipunek). Taktyczna walka odbywać się będzie w trybie turowym, zaś kampania ma być proceduralnie generowana.

Aspekt RPG sprowadza się do drzewek umiejętności, rozbudowanego ekwipunku, eksploracji otwartego świata, a przede wszystkim: budowania relacji między postaciami, co widać na załączonym wyżej obrazku – widzimy na nim rozkwit uczuć trójokiej żaby i odpowiednika Jima Reynolda.

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry