Zmien skórke
Logo Polygamii

Star Citizen z 250 milionami dolarów wpłaconymi przez graczy

Jak myślicie, co ukaże się pierwsze: gra czy książka “Jak zdobyłem swój pierwszy miliard”?

Dziś przez Polygamię przewijają się prawdziwe legendy branży – najpierw Julian Gollop i Phoenix Point, a teraz przyszła pora na Chrisa Robertsa, który wspólnie z pozostałymi deweloperami studia Cloud Imperium Games od 2011 roku zajmują się tworzeniem Star Citizena. Symulator kosmiczny, który pozwoli zajrzeć pod każdy kamień w galaktyce, rozbudził nadzieje milionów graczy na całym świecie, którzy spragnieni dopracowanego symulatora kosmicznego wspierali projekt coraz to większymi kwotami najpierw na Kickstarterze, a później na stronie przygotowanej przez twórców.

W międzyczasie gra rozrosła się do niebotycznych rozmiarów, a co jakiś czas pojawiały się informacje o tym, że studio sprzedaje okręty czy przyszłe działki na planetach za całkiem grube i jak najbardziej prawdziwe pieniądze. Zdecydowano się nawet na oddzielenie kampanii dla jednego gracza od podstawy Star Citizen – oczywiście nie znamy przybliżonej daty premiery Squadron 42, miejmy jednak nadzieję, że beta zaplanowana na III kwartał 2020 roku wystartuje w terminie.

Mimo niedotrzymania terminu premiery (duża część gry miała pojawić się jeszcze w 2014 roku) i braku nowego, wsparcie dla projektu nie słabnie i według danych na stronie całkowita kwota wpłacona przez prawie 2,5 miliona użytkowników to ponad 250 milionów dolarów. Robi wrażenie, prawda? Dodajmy do tego 46 milionów dolarów, które Cloud Imperium Games otrzymało od inwestora na kampanię marketingową Squadron 42 (pisał o tym Krzysiek tutaj), co łącznie daje prawie 300 milionów dolarów, które zainwestowano w rozwój gry. Co ciekawe, największym zainteresowaniem w historii produkcja cieszyła się w listopadzie tego roku, kiedy wpłacono ponad 9 milionów dolarów – najpewniej miało to związek z CitizenConem, wydarzeniem poświęconym grze, które odbyło się pod koniec listopada.

Pamiętam, jak wielkie poruszenie budziło ujawnienie budżetu GTAV czy pierwszego Destiny, gdzie po uwzględnieniu inflacji mamy kolejno 285- i 148 milionów dolarów. Choć i tak dotychczas największym molochem pozostawał Call of Duty: Modern Warfare 2, którego pełny budżet wyniósł 292 milionów dolarów. Pełną listę znajdziecie tutaj.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PentaStar
Użytkownik

Najbardziej lubię komentarze na różnych portalach, gdzie ktoś nie przepadający za Elite: Danegrous pisze, że gra jest @#&! warta i że Star Citizen jest mesjaszem gatunku 🙂

Na razie, jak każdy szanujący się mesjasz, kosi kupę siana i to w sumie tyle, co można o SC napisać, bo gry skończonej – brak.

Ja już przestałem na to czekać 🙂

Popularne wpisy

Popularne Gry