Zmien skórke
Logo Polygamii

Stało się coś, co powinno lata temu - Sony kupiło Insomniac Games

I co teraz z Sunset Overdrive 2?

Taką niespodzianką podzieliło się PlayStation – ojcowie Resistance dołączają do Worldwide Studios, czyli stają na równo z Naughty Dog, Guerilla, Polyphony i tak dalej. Jak twierdzi szef Bezsennych, Ted Price: „Z Sony łączy nas specjalna więź praktycznie od naszego początku. Współpraca podbija nasz potencjał, a Marvel’s Spider-Man był tego ostatnim potwierdzeniem. Nie możemy się doczekać, by postawić następny krok w naszym rozwoju obok naszych wieloletnich znajomych z WWS”. Trochę to Japończykom zajęło, co?

Znaczy – dla mniej uważnych obserwatorów w wielu momentach historii branży byłoby niemałym zaskoczeniem, że Insomniac Games NIE NALEŻY do Sony, nie reprezentuje zespołów first-party. Trzy odsłony Spyro, trylogia Resistance, pierdyliard Ratchetów, Spider-Man – to wszystko powstawało na wyłączność PlayStation. Dopiero ostatnia dekada przynosi pierwsze eksperymenty multiplatformowe: fatalne Fuse, gry mobilne, gry VR, „indycze” Song of the Deep. No i najważniejsze tutaj Sunset Overdrive, czyli niszową klasykę z początków Xboksa One. Czyli na „dwójkę” nie powinniśmy już liczyć?

To dobra wiadomość dla Insomniac. Słabsza, być może, dla graczy. Bo skoro Spider-Man sprzedał się już w ponad 13 milionów egzemplarzy, raczej trudno spodziewać się czegokolwiek innego od studia w ciągu najbliższych lat niż kontynuacji Parkera. A co z Ratchetem, cholera jasna?

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gseed
Użytkownik

Ostatni Ratchet ostatniemu Spiderowi może buty czyścić, wiec możemy się tylko cieszyć, jeśli ich kolejna gra będzie kontynuacja pająka.

Popularne wpisy

Popularne Gry