Zmien skórke
Logo Polygamii

Stadia Pro nie będzie Netflixem dla gier

Google rozwiewa wątpliwości.

Przeczytałem dziś gdzieś w Internecie komentarz, że jakimś cudem Googlowi udaje się każdym kolejnym zdaniem o Stadii sprawiać, że usługa ta wydaje się jeszcze mniej atrakcyjna. Coś w tym jest, szczególnie jeżeli spojrzeć na ostatnią wypowiedź Andreya Doronicheva, dyrektora produktu Google Stadia.

Podczas AMA na Reddicie został on spytany o płatną subskrypcję Google Stadia Pro. Czy da ona użytkownikowi usługi dostęp do bazy gier?

Dla jasności, Stadia Pro nie jest “Netflixem dla gier”, jak niektórzy twierdzą. Bliższe porównanie to Xbox Live Gold albo PlayStation Plus. Subskrybenci Pro dostaną streaming w jakości 4K z HDR, dźwięk 5.1, dostępne tylko dla nich zniżki i nieco darmowych gier. Mniej więcej jedna na miesiąc. Pierwszą będzie Destiny 2 (yay!).

Odpowiedział, przypominając po raz kolejny, że Stadia nie będzie abonamentową usługą z grami. Będzie sklepem w rodzaju Steama, w którym za każdą grę trzeba będzie zapłacić. Tyle tylko, że nie dostaniemy jej na własność i będziemy na zawsze uzależnieni od steramingu Google’a.

Brzmi super, nie?

Dominik Gąska

Więcej na temat:

11
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
5 Komentarze
6 Odpowiedzi
9 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Deniryer
Użytkownik

No, ale w 2020 będzie stadia za darmo1!one 😉

Tylko, ze w 1080p@60fps i dźwięku stereo, a i tak nadal będzie potrzebować 10mbps internetu i pewnie sprzętu wspierającego kodek VP9…

gseed
Użytkownik

No tak, usługa za darmo, ale gry z tego wynika będą do kupienia a nie za darmo.

Generalnie o ile jeszcze byłem zainteresowany, kiedy wydawało się, ze Stadia przyjmie model Netflixa albo Spotify – bo to fajny sposób, żeby sobie coś sprawdzić dłużej przed kupnem, tak teraz zupełnie zlewam temat.

kaen
Użytkownik

Stadia będzie prawdopodobnie jeszcze większym sukcesem niż wszystkie ostatnie spektakularne osiągnięcia Google: Plus, Glass, Strata czy Hangouts.

s.p.
Użytkownik

i yt gaming. Choć w sumie patrząc ile kasy tracą na youtubie to można cały yt zaliczyć

Aimagylop
Użytkownik

Hangouts jest spoko i to akurat mój podstawowy komunikator.

kaen
Użytkownik

To się naciesz do października:).

Kalimdor
Użytkownik

Ogólnie nie potrzebowałbym Netflixa gier, a właśnie wirtualną mega konsolę. Biorę telefon, sieć 5g i pykam w grę. Biorę tablet robię z komórki pada i gram. Biorę lapka gram. Biorę pada xboxa, PS, randomnameishere włączam smart TV i gram.

Jednak jest to crap konsola która traci klatki, laguje i nie ma gier dedykowanych. Więc mocne pas.

sebogothic
Użytkownik

Przecież na Steamie też nie dostajemy gier na własność. Wystarczy awaria Steama czy brak internetu i jesteśmy odcięci od swojej biblioteki. Tylko GOG daje możliwość zgrania instalki i instalowania jej kiedy chcemy.

narkotyki
Użytkownik

> Będzie sklepem w rodzaju Steama, w którym za każdą grę trzeba będzie zapłacić. Tyle tylko, że nie dostaniemy jej na własność (…)

I czym dokładnie różni się to od Steama? Kupując u Gabena też nie dostaje się gier na własność.

gseed
Użytkownik

Cicho! Steam jest obecnie „tym dobrym”. Nie można szkalować dobrego imienia Gabena 🙂

Popularne wpisy

Popularne Gry