Square Enix szykuje się na zakupy?

Square Enix szykuje się na zakupy?
20.01.2010 14:06
Jakub Jatkiewicz
Jakub Jatkiewicz

W ubiegłym roku Square Enix po nieudanej próbie przejęcia Tecmo w ramach pocieszenia wykupiło Eidosa, wiele wskazuje na to, że japońska firma w tym roku planuje kolejny potężny zakup.

Taką tezę na podstawie danych o finansach firmy wysunął Hiroshi Kamide z KBC Securities Japan. Square Enix zamierza sprzedać swoje obligacje zerokuponowe o wartości 35 miliardów jenów czyli około 386 milionów dolarów, które można na pewnym etapie przekształcić w akcje.

Firma dysponuje dodatkowo gotówką w wysokości 80 miliardów jenów, co w połączeniu z obligacjami daje niemałą kwotę. Niestety do listopada tego roku firma musi spłacić 50 miliardów jenów długu, zatem jak widać kierownictwo zamierza spłacić dług zaciągając tym samym kolejny.

Na tej podstawie Kamide wysuwa wniosek, że gromadzenie tak dużej ilości pieniędzy przez Square Enix najprawdopodobniej oznacza, że firma ma w planach kolejny zakup:

"W tej chwili na świecie koszty pożyczania pieniędzy są tak niskie, że Square Enix korzysta z okazji gromadzenia środków po niskich kosztach, tak na wypadek gdyby zechciało coś kupić".

fot.: Square Enix

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)