Square Enix "rozważa" FF VII na różne konsole

Square Enix "rozważa" FF VII na różne konsole23.03.2010 12:20
Marcin Dąbrowski

Wygląda ma to, że nie tylko fani, ale również sami twórcy bardzo chcą, aby powstał upragniony przez wszystkich remake Final Fantasy VII. Jeszcze niedawno przedstawiciele Square Enix twierdzili, że „zajęłoby to 14 lat”, ale teraz wypowiadają się o odświeżeniu kultowej siódemki znacznie bardziej pozytywnie.

Sam szef Square Enix stwierdził: „Na razie nie mamy jasno obranej drogi, ale tak wielu fanów prosi o remake Final Fantasy VII. Wciąż rozważamy tę możliwość – czy zrobić to, czy nie, a jeśli tak to na jaką platformę”.

Wydawało się oczywistym, że jeśli remake taki powstanie, to pojawi się on na PlayStation 3 i ewentualnie Xboksie 360. Wspominanie o wyborze platformy, wraz ze wcześniejszymi doniesieniami o ogromnych trudnościach Square Enix z opanowaniem konsol HD, może wskazywać jednak na zupełnie inną platformę. Czyżby miało to być PSP, które jest obecnie tak często obdarzane nowymi tytułami z serii Final Fantasy? A może Wii, na które również gry tworzy się znacznie łatwiej, niż na PS3 i X360.

Jak widać samo Square Enix nie wie jeszcze co zrobić z tym fantem.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)