Zmien skórke
Logo Polygamii

Sprzedano już prawie 103 miliony PlayStation 4

Ale do PlayStation 2 ciągle trochę brakuje.

Sony opublikowało wyniki finansowe za drugi kwartał podatkowy 2019 roku. Wynika z nich, że od premiery PlayStation 4 japońskiej firmie udało się już sprzedać 102,8 miliona urządzeń. “Setka” stuknęła już w lipcu, od tamtego czasu do końca września doszło jeszcze niemal 3 miliony.

Z takim wynikiem PlayStation 4 pod względem całkowitej liczby urządzeń w historii marki Sony przegrywa już tylko z PlayStation 2. Niby blisko, a wciąż daleko – do nadgonienia została jeszcze ponad połowa. PS2 może się bowiem pochwalić wynikiem na poziomie 155 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Pod względem sprzedaży gier ten kwartał był nieco gorszy od takiego samego okresu w ubiegłym roku. Sprzedano 61,3 miliona egzemplarzy produkcji na PS4 w porównaniu do 75,1 miliona. 37 proc. wszystkich sprzedanych gier stanowiły wydania cyfrowe.

Wyniki bardzo dobre, ale trudno sobie wyobrazić, by PS4 udało się jeszcze dogonić giganta w postaci PS2. Szczególnie, że ta generacja chyli się już powoli ku końcowi, a na horyzoncie widać już PS5. Ale kto wie, może obniżki ceny i dobre promocje pozwolą aktualnej konsoli Sony żyć jeszcze długo po premierze kolejnej?

Dominik Gąska

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry