Zmien skórke
Logo Polygamii

Spelunky pojawi się na XBLA w 2010

 

 

Muszę się przyznać, że wcześniej o Spelunky nie słyszałem. Jak się okazuje, jest to darmowa gra na PC autorstwa Dereka Yu, która w przyszłym roku ma pojawić się również na XBLA. 

Jak czytamy w opisie Konrada z Motywu Drogi:

Nie znamy imienia głównego bohatera gry, ale najważniejsze jest to, że ma brązową, skórzaną kurtkę, taki kapelusz oraz bat. I nie cierpi węży. Skacze nad przepaściami, wspina się po linach, podkłada bomby, ratuje kobiety w opresji – słowem, jest bohaterem gry platformowej. Swojsko brzmiąca nazwa jest nawiązaniem do "Spelunker", antycznego już tytułu z 1983 roku. Naszym głównym celem jest pokierowanie nim do prowadzącego na niższy poziom podziemi wyjścia. Po drodze możemy zbierać złoto, klejnoty, wymieniać je w sklepach na nowy ekwipunek. Doprowadzenie do wyjścia Blondynki W Potrzebie wynagradzane jest dodatkowym punktem życia, co jest bardzo pomocne, bo "Spelunky" jest potwornie trudną grą, a każda śmierć karana jest powrotem do pierwszego etapu. 

No właśnie, zabija nas wszystko, mamy losowo generowane podziemia i kupę ciekawych odwołań. Wygląda na to, że hardcorowi gracze z sentymentem do retro będą zadowoleni.

Spelunky na XBLA ma nie być prostym portem. Możemy spodziewać się poprawionej grafiki i muzyki, a także dodatkowych opcji i bajerów takich jak dodatkowe przedmioty i potwory, nowe tryby i oczywiście Osiągnięcia

[via IndieGames]

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry