Zmien skórke
Logo Polygamii

Sony zamierza wydawać mniej gier - ale za to będą bardziej dopracowane

Shawn Layden zdradza co nieco o planach Sony na przyszłość.

Dziś otwarcie konferencji D.I.C.E. Summit, które poprowadzi Shawn Layden, przewodniczący SIE Worldwide Studios. Zanim to jednak nastąpi, mam dla Was nieco wieści, które od byłego prezesa PlayStation wyciągnął serwis CNET.

Ciekawość dziennikarzy wzbudziła przede wszystkim decyzja Sony, by nie pojawić się na tegorocznych targach E3. Zdaniem Laydena, wydarzenie to straciło rację bytu. Wcześniej, w latach dziewięćdziesiątych, służyło przede wszystkim jako miejsce spotkań z prasą i dystrybutorami. Obecnie Sony kontaktuje się ze sklepami podczas odbywającego się w lutym Destination PlayStation, natomiast dziennikarze – cóż, ci pracują głównie zdalnie, więc kontakt z nimi odbywa się non stop.

Targi pozostały targami, ale bez aktywności stricte targowej. Świat się zmienił, ale zmiany te nie objęły E3.

Obecność na E3 nie ma sensu, zwłaszcza że wiąże się z oczekiwaniami odnośnie do zwiastunów i zapowiedzi. Layden stwierdził, że jeśli Sony pojedzie na targi, to wzbudzi wśród graczy fałszywe nadzieje. Twierdzi on mianowicie:

Czerwiec 2019 to nie jest dla nas najlepszy moment na kontakt z fanami. Jeśli pojawimy się na E3, ludzie będą myśleć, że przygotowaliśmy coś dużego.

Całkiem możliwe, że decyzja ta ma też wiele wspólnego z tymi wszystkimi plotkami narosłymi wokół PS5. Sony nie zamierza w najbliższym czasie puszczać pary z ust.

Kolejnym ciekawym wyznaniem szefa Sony jest to, że Sony zmieniła priorytety. Otóż, będzie wydawać mniej gier, ale chce się bardziej skupić na wykończeniu ich, na marketingu oraz realnych datach premier. Produkcje takie jak The Last of Us Part 2, Ghost of Tsushima czy Dreams będą zatem szlifowane i dopieszczane, ale kosztem premier.
Na szczęście, jeśli chodzi o plany na przyszłość i projekty, Layden nie bierze pod uwagę tylko obecnych trendów:

Myślę, że obecnie świat ma wszystkie battle royale, jakich potrzebuje.

Layden ma nadzieję, że E3 stanie się kiedyś festiwalem kultury gier wideo, w którym znajdzie się miejsce na panele deweloperów, podczas których gracze będą mogli lepiej poznać twórców gier. Przykładem takiej imprezy jest Comic Con, podczas którego odbywa się szereg warsztatów i spotkań z pisarzami, twórcami komiksów i aktorami.

Więcej na temat:

10
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
6 Odpowiedzi
7 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
prev
Użytkownik

Wow, firma wydająca ostatnio jedne z bardziej dopracowanych gier tej generacji chce się skupić jeszcze bardziej na jakości, brawo.

Krzysztof Kempski
Redaktor

Dobry PR to w końcu podstawa. Mamy jako gatunek w sobie coś takiego, że lecimy na skromność i samokrytykę :).

sicksteaphoar
Użytkownik

Ostatnie gry które zrobili były i tak świetnej jakości, więc brzmi to trochę jakby mieli zamiar spuścić z tonu i zrobić do tego dobrą minę do złej gry. Wydźwięk wiadomości jest raczej niepokojący.

Kalimdor
Użytkownik

Komuś kończy się kasa by utrzymywać Xperie.

bezloginu
Użytkownik

na ps4 wcale nie było tych gier jakoś dużo, a chcą wydawać jeszcze mniej?

chyzwar
Użytkownik

Na PS4 nie było jeszcze dużo gier, a ludzie już chcą PS5. Po co?

sicksteaphoar
Użytkownik

Zbliża się koniec generacji, czas na nowe. 😉

chyzwar
Użytkownik

Nie mam wrażenia żeby z tej generacji wyciśnięto wszystko, co było można. Tak jak w przypadku PS3 już było widać, że to antyczna technologia, tak PS4 radzi sobie ze wszystkim nie gorzej niż PC-ty, a gry ograniczone są tylko wyobraźnią i czasem twórców, nie technologią.

Więc jaki jest sens kolejnej “generacji”? Żeby dało się grać w 4k, które #nikogo?

pear
Użytkownik

No właśnie producenci SĄ ograniczani przez leciwą już technologię (zwłaszcza tabletowe CPU w obecnych konsolach), po prostu devom nie opłaca się już tworzyć gier AAA typowo pod PCty, aby pokazać na co stać dzisiejszy sprzęt i o ile kilkuletnie już konsole od niego odstają.

chyzwar
Użytkownik

Grając w takie God of War czy nawet Bloodborne albo nowe Dark Souls, nie widzę żadnych ograniczeń. Dark Souls III od Dark Souls I (które wyszło na PS3) różni się tylko grafiką, wszystko inne (wielkość świata, fizyka) jest mniej więcej takie same. A grafika w God of War jest taka, że ciężko wyobrazić sobie lepszą (większa rozdzielczość przecież nic nie zmienia).

Popularne wpisy

Popularne Gry