Zmien skórke
Logo Polygamii

Sony wyłożyło grube pieniądze na zakup Insomniac Games

Patrząc na medialny i sprzedażowy sukces ostatniego Spider-Mana, ciężko się dziwić.

Podejrzewam, że nie tylko ja przeżyłem lekkie zdziwienie po tym, jak Adam napisał pod koniec sierpnia zeszłego roku, że Insomniac Games stało się częścią Sony Worldwide Studios, czyli dołączyło do wewnętrznych studiów “niebieskich”, takich jak Naughty Dog czy Guerrilla Games. Dopiero potem przyszło otrzeźwienie i z odmętów pamięci wygrzebałem Sunset Overdrive wydane na Xboksa One, które świata nie podbiło, ale zebrało wokół siebie grupę fanów.

Jednorazowy strzał dla Microsoftu nie przekreślił jednak ogromu gier, jakie Insomniac stworzyło pod skrzydłami Sony, stąd wrażenie, że już od dawna byli deweloperami “first-party”.

 Dotychczas nie była jednak znana kwota transakcji, ale dzięki niezawodnemu Danielowi Ahmadowi z agencji Niko Partners, znamy już szczegóły. Mowa o 229 milionach dolarów (około 884,6 miliona złotych) i to głównie w gotówce. Wygląda więc na to, że Sony bardzo mocno wierzy w deweloperów, którzy rok przed zakupem studia wypuścili na świat genialnego (Patryk w polygamijnej recenzji potwierdza) Spider-Mana, który sprzedał się w ponad 13 milionach egzemplarzy. No teraz pozostaje czekać na kontynuację. Później jeszcze jedną kontynuacją. A, no i remaster na nowe konsole, nie zapominajmy. No a potem trzeba by to było zrestartować jakimś rebootem, tak dla porządku.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry