Zmien skórke
Logo Polygamii

Sony w ciszy przekłada MotorStorm: Apocalypse

Piątkowy kataklizm jaki nawiedził Japonię wstrząsnął światem. Na tyle, że japońska firma jaką jest Sony postanowiła przełożyć premierę wyścigowego MotorStorm: Apocalypse. Gry, która miała toczyć się w zniszczonym mieście.

MotorStorm: Apokalipsa byłby “kolejną grą wyścigową z popularnej serii”, gdyby nie drobny szczegół jakim jest to, że jego akcja toczy się w mieście trawionym przeróżnymi kataklizmami: trzęsienie ziemi, tornada, tsunami, pożary. Podtytuł Apokalipsa nie jest tu przypadkowy.

Zestawienie wiadomości płynących z Japonii z obrazami beztroskich wyścigów na tle umierającego miasta może wywołać dyskomfort. Problem w tym, że europejska i japońska premiera gry miała odbyć się w tym tygodniu, 16 marca (w Stanach Zjednoczonych dopiero w połowie kwietnia).

Najpierw ogłoszono przełożenie premiery MotorStorm w Japonii, potem w Wielkiej Brytanii. Wersja demonstracyjna “Apokalipsy” została również wycofana z cyfrowej dystrybucji PlayStation Network. Wczoraj miała odbyć się w Warszawie impreza promująca grę, jednakże została odwołana. W oświadczeniu czytamy:

Jesteśmy jednocześnie zaszokowani i zasmuceni na widok ogromu zniszczeń powstałych w Japonii w wyniku trzęsienia ziemi oraz tsunami. Nasze myśli są w tej chwili przy osobach dotkniętych tą tragedią – w tym naszych kolegów i koleżanki z rodziny Sony, którzy mieszkają i pracują w Japonii.

– Mamy świadomość związku tych tragicznych wydarzeń z tematem przewodnim gry MotorStorm i dokładamy wszelkich starań, aby podejść do tego z należytą delikatnością – pisze Krzysztof Papliński z polskiego oddziału koncernu. – Chociaż sama gra trafiła już do dystrybucji, zatrzymujemy wszelkie jej dalsze dostawy, usuwamy tak wiele materiałów marketingowych, jak to jest tylko możliwe i dokładamy starań o przesunięcie premiery tam, gdzie się to da zrobić.

Na dwa dni przed premierą gra trafiła już do części sklepów. Jak udało nam się dowiedzieć, Sony kontaktuje się z nimi aby ograniczyć promocje tytułu, jednakże nie naciska na zaniechanie sprzedaży. Wszystko wskazuje na to, że gra powinna być dostępna w sklepach, a osoby, które zamówiły ją wcześniej, powinny ją otrzymać.

Tworzony przez Brytyjczyków, a wydawany przez Sony MotorStorm: Apocalypse został jedynie przełożony, czy też raczej “wyciszony”. Jednakże piątkowe wydarzenia sprawiły, że inna japońska firma, Irem, zrezygnowała w ogóle z wydawania gry Disaster Raport 4. Miała to być kolejna z serii produkcja rozgrywająca się w trakcie klęski żywiołowej, która do sklepów powinna była trafić w kwietniu.

Konrad Hildebrand

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry