Zmien skórke
Logo Polygamii

Sony przejechało się na kredytach w Gran Turismo 6? GT Sport bez mikropłatności

GT Sport, w przeciwieństwie do Gran Turismo 6, nie będzie posiadało zaszytych mikropłatności.

Czy doszliśmy już do momentu, w którym brak mikropłatności czy skrzynek z losowym ekwipunkiem w pudełkowej grze AAA jest newsem? Mam nadzieję, że nie, ale mimo to warto spojrzeć na tego typu doniesienia z garażu Polyphony Digital.

Ostatnia odsłona Gran Turismo na PS3 miała system kredytów, które można było sobie dokupić za prawdziwe pieniądze. 500 tys. kredytów kosztuje 21 zł. 7 mln kredytów to koszt 209 zł, gdzie sama gra w cyfrowej dystrybucji to teraz wydatek rzędu 79 zł. Te miliony kredytów za setki złotych wbrew pozorom nie odkrywały wszystkich aut w garażu.

Ba, nawet po dokonaniu tej największej (już nie mikro) płatności, mieliśmy jedynie 1/3 kwoty potrzebnej do kupna topowego modelu Ferrari (330 P4’67 lub 250 GTO CN.3729 GT ’62), Jaguara (XJ13 Chrome Line lub XJ13 ’66) czy Forda (GT40 Race Car ’69 lub Mk IV Race Car ’67). Tak, każdy z tych wozów kosztuje ponad 20 mln kredytów. Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios, uważał 4 lata temu, że nie ma w tym nic złego, bo to tylko alternatywa dla graczy. Dodając na swoim Twitterze, że złe byłoby dopiero tworzenie całej gry pod tę alternatywę.

Szlak został przetarty, raczej nielubiane mikropłatności w GT Sport nikogo by nie zdziwiły. Tymczasem okazuje się, że w grze ich nie będzie. Potwierdził to Kazunori YamauchiSony z Polyphony Digital podczas malezyjskiego Playstation Experience.

Planowane są DLC w postaci nowych samochodów i tras, płatności nie pojawią się jednak w grze już po premierze, jak miało to miejsce w szóstej Forzie. Ta siódma wychodzi natomiast 3 października, na tygodnie przed planowanym na 17 października Gran Turismo. Październik spędzimy więc za kółkiem, i to niezależnie od posiadanej platformy.

Paweł Olszewski

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
newnadgnilykangur
Użytkownik

Tym miłym “ficzerem” mogą zdobyć mój portfel.

Popularne wpisy

Popularne Gry