Zmien skórke
Logo Polygamii

Sony ogłasza prezentację gier na PS5. Oby tym razem było warto

Będzie lepiej niż z Xboxem?

Na oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych oraz blogu PlayStation pojawiła się wymowna zapowiedź prezentacji. Wszystko wskazuje na to, że Sony wspólnie z deweloperami pokaże nam gry dostępne na konsoli nowej generacji. Czego się spodziewać? Oby ciekawszego pokazu niż ostatnio u Microsoftu.

W czwartek 4 czerwca (data częściowo potwierdza plotkę) zobaczymy pierwszą paczkę gier zmierzających na konsolę PlayStation 5. Sony zapowiada prezentację o godzinie 1:00PM Pacific time, czyli o 22:00 czasu polskiego. Pora dość późna, więc miejmy nadzieję, że tym razem nie pożałujemy nocnej warty na Twitchu czy YouTubie.

Bo Xbox ostatnio się nie popisał. Miały być rewolucje pod względem jakości grafiki, a podczas pokazu, tych możliwości wcale nie zobaczyliśmy. Owszem, niektórzy deweloperzy wiele mówili o tym, dlaczego zdecydowali się swoją grę wydać na Xbox Series X, a nie PS5. Chwalą możliwości, ale nam, graczom, niewiele to mówi. Chcemy widzieć efekty.

Najlepiej pod względem grafiki ze wszystkich gier prezentowanych na Xbox Series X wypadło Bright Memory: Infinite. Gra pomimo wielu jednocześnie generowanych animacji i efektów chodzi bardzo płynnie. Po prostu śmiga. W przypadku pozostałych produkcji niewiele dało się stwierdzić. Deweloperzy nie zaszaleli i nie przemęczali konsoli.

Po zakończonym pokazie, widzowie na YouTube zaczęli masowo dawać łapki w dół. Niewiele zabrakło, a przebiłyby “lajki”. To mówi nam wiele – Sony ma tutaj pole do popisu. Liczymy, że tym razem faktycznie zobaczymy graficzny przełom, bo Xbox nam tego nie dostarczył.

Warto też zauważyć, że Sony nie wstydziło się stwierdzić, że PlayStation 5 to konsola, którą zobaczymy na święta. Wygląda na to, że plotki o przesunięciu daty premiery były mocno przesadzone.  

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
2 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
marcinek
Użytkownik

@”Oby ciekawszego pokazu niż ostatnio u Microsoftu.” A czego ludzie się spodziewali? Że urwie d… głowę? Pokazali gry robione na xsx i tyle. NIe wiem dlaczego ludzie tak się ciskali. Dla graczy to były zdecydowanie ciekawsze informacje niż te ostatnie o Cernego. Chociaż mi osobiście pokaz Sony się równieź podobał. Dużo informacji o technologiach, których w PCtach próżno szukać. Teraz jak się rozgadają o grach to raczej nic ciekawego, dla mnie, nie pokażą. Ze wszystkich ( 200 ?) ekskluzywnych tytułów na PS4 5 ma jakiś sens dla mnie, więc z PS5 pewnie nie będzie lepiej i szansa, zę zmienię zdaine… Czytaj więcej »

Deniryer
Użytkownik

“Dużo informacji o technologiach, których w PCtach próżno szukać” Wat? “Tempest Engine is effectively a re-engineered AMD GPU compute unit, stripped of its caches and relying solely on DMA transfers” “TrueAudio is the name given to AMD’s ASIC intended to serve as dedicated co-processor for the calculations of computationally expensive advanced audio signal processing, like e.g. convolution reverberation effects and 3D audio effects. TrueAudio is integrated into some of the AMD GPUs and APUs available since 2013. ” Nie ma wcale =/= Deweloperzy nie wykorzystują. Dema Sony działają na Xonarze DX z 2012 roku, Kartach AMD z 2013, i kartach… Czytaj więcej »

s.p.
Użytkownik

To tylko prawda jak nie masz klapek na oczach. Prawdziwy fan konsol wie lepiej. Widać to po ostatniej dyskusji o bateriach w padach. Nie wymienne baterie w padach sony które górują nad xboxem tym że są nie wymienne …

Popularne wpisy

Popularne Gry