Zmien skórke
Logo Polygamii

Sony dalej nie zdradza szczegółów dotyczących PlayStation 5

Ale mamy za to logo! Bo przecież wszyscy na to czekali, prawda?

Wydawać by się mogło, że po tym, jak podczas The Game Awards 2019 Microsoft niespodziewanie zaprezentowało nowego Xboksa, Sony nie będzie chciało zbyt długo zostać w tyle i przy najbliższej możliwej okazji pokaże PlayStation 5. Wszystko wskazywało, że tym momentem dla japońskiego giganta będzie CES (Consumer Electronics Show), czyli jedne z największych targów technologicznych na świecie, ale wygląda na to, że Sony miało na to nieco inny pomysł.

Zamiast wyglądu konsoli czy jej ceny, podzespołów (dokładnych) i co za tym idzie mocy obliczeniowej dostaliśmy… logo, które nie różni się zanadto od tego, z czym mieliśmy do czynienia wcześniej; wygląda dokładnie tak samo, z tym że “czwórkę” zamieniono na “piątkę”. Nie, to nie jest lepsze niż nic, jak sugerują niektórzy komentatorzy.

Na osłodę zaprezentowano za to grafikę, na której przypomniano najważniejsze elementy będące częścią PlayStation 5. Mowa o dźwięku 3D, technologii haptycznej, w którą wyposażono pad, ultra szybkim dysku SSD czy podzespołach mających wspierać technologię raytracingu. Ot, nic nowego, choć martwi trochę brak wspomnienia o wstecznej kompatybilności. Być może na to – tak jak na pełną zapowiedź konsoli – będziemy musieli jeszcze poczekać albo po prostu Sony traktuję tę funkcję jako pewnik i nie czuje potrzeby podkreślania jej obecności za każdym razem.

Za to nie omieszkało podkreślić doskonałych wyników, jakie osiągnęło PlayStation 4, które trafiło do 106 milionów graczy. Ci z kolei zakupili 1,15 miliarda gier, choć nie podano na przykład, czy do tej statystyki zostały doliczone tytuły udostępniane w ramach PS Plus. Z tej usługi korzysta z kolei 38,8 miliona użytkowników, a członkami PlayStation Network jest już 103 milionów graczy.

Tuż przed targami CES 2020 do Sieci trafiły zdjęcia kolejnego zestawu deweloperskiego, które zostały wykonane przez Patricka. Ponoć po godzinach sprząta on w jednym ze studiów, w którym znajduje się PlayStation 5 i nie mógł powstrzymać się, by nie podzielić się tą wiedzą z całym światem. Zdjęcie jest o tyle interesujące, że widnieje na nim pad, który najprawdopodobniej jest DualShockiem 5.

Na razie pozostaje nam czekać na dalsze zapowiedzi, które mają pojawić się wkrótce, a tymczasem przypominam, że PS5 pojawi się już grudniu tego roku.

A ja witam Was po dość długie przerwie i choć powrót o 5:30 do Warszawy był wyjątkowo trudny, to mam nadzieję, że dzisiejszy poranek był dla Was łaskawszy.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sasilton
Użytkownik

FU sony. zaczynają świrować jak podczas premiery PS3.

Simplex
Użytkownik

Please be excited!

Popularne wpisy

Popularne Gry