Zmien skórke
Logo Polygamii

Sniper Elite 4 dostał dziś dużą aktualizację i fabularny dodatek. Przypadek?

Sniper Elite 4
W dniu premiery Sniper: Ghost Warrior 3 jego największy konkurent, Sniper Elite 4, dostaje dużo nowej treści. Spójrzmy jakiej.

Sniper Elite 4 – Deathstorm Part 1: Inception to wyceniony na konsolach na 29 zł fabularny dodatek, w którym samotnie lub z kompanem u boku można przedostać się na teren tajnej bazy Kriegsmarine, żeby “zbadać atomowe tajemnice wroga”. Dziś pojawiła się druga (z trzech planowanych) części tej historii, Sniper Elite 4 – Deathstorm Part 2: Infiltration.

Dzięki staraniom Karla alianci są o krok od odkrycia tajemnic „Śmiertelnej burzy” — tajnego projektu związanego z bronią atomową. Wysłany do pilnie strzeżonego Uniwersytetu w Neroli, w północnej części kontrolowanych przez faszystów Włoch, Karl musi odszukać włoskiego naukowca zmuszanego do współpracy z wrogiem.

Sniper Elite 4
Sniper Elite 4

Dodatek ten to kolejne 29 zł. 33 zł kosztuje natomiast też wydany dzisiaj Urban Assault Expansion Pack, gdzie są nowe skórki, trzy bronie (Winchester, Sten i Walther PPK) i postacie do trybu przetrwania i wieloosobowego, co jest kolejnym, po samej dacie tego wydania, pstryczkiem w nos polskiej konkurencji.

Internet obiegła bowiem właśnie wiadomość, że Sniper: Ghost Warrior 3 na start pozbawiony jest trybu multiplayer. Dla nas nie jest to niespodzianka, już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że gra nie będzie kompletna w dniu premiery. Społeczność graczy trochę rozczarowana poziomem samej gry (póki co jest mało recenzji, ale Metascore na poziomie 58 i 55 na OpenCritic nie nastrajają optymistycznie), i dodatkowo negatywnie zaskoczona faktem, że nie ma multi. Trybu, który akurat w mizernej poprzedniej części był dosyć ciekawy i unikalny.

A czy sama gra też jest unikalna? Nie, ale nie oznacza to, że jest zła. Sam dopiero zacząłem swoją przygodę ze Sniperem, po szersze wrażenia zapraszam więc do opublikowanej dziś z rana recenzji Maćka. Według niego, mimo licznych błędów i niedociągnięć to Polacy dostarczyli w tym roku lepszą grę snajperską. I drogie dodatki do Sniper Elite 4 nic pod tym względem nie zmienią.

Czy to te dodatki sprawiły, że dodawany do zamówień przedpremierowych Sniper: Ghost Warrior 3 season pass na jest dziś za darmo do ściągnięcia? Niewykluczone, pomiędzy CI Games i Rebellion Developments trwa właśnie dziwny ping-pong. Nie wiemy też w sumie ile jeszcze czasu pakiet ten będzie darmowy. Jeżeli macie więc grę bez karnetu na dodatki, to wiecie co robić.

Sniper: Ghost Warrior 3 jest lepszy od swoich poprzedników i snajperskiej konkurencji od Brytyjczyków, ale żadna z niego konkurencja dla Call of Duty czy Far Crya. A chyba tego spodziewali się inwestorzy – akcje CI Games zjechały dziś na giełdzie o 25%. Ale to już zupełnie inny temat…

Paweł Olszewski

Więcej na temat:

7
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
4 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Malachai
Użytkownik

na METACRITIC gra od Brytyjczyków Sniper Elite 4 ma 77% a nasz rodzimy Sniper Ghost Warrior 3 zaledwie 55% to jak może być lepszy niż gra Brytyjczyków pytam się?

Vries
Użytkownik

Włoski naukowiec zmuszony do współpracy z wrogiem – czy mam rozumieć ze zmuszamy go do współpracy z aliantami bo w ramach sojuszu to Niemcy i Włochy były to tej samej stronie.

A wracając do porównań to Polacy pokpili sprawę. Bez multi w takiej grze to niewiele jest sensu w zakupie. Nie dziwią mnie niskie oceny, gdybym był zwolennikiem tego rodzaju zabawy też miałbym bardzo niskie mniemanie. To ewidentny skok na kasę by sprzedać później rozgrywkę wieloosobową. Takie coś to błąd. Wyrobić sobie dobrą markę to żmudny proces, zepsuć ją wręcz przeciwnie.

szpaqlec
Użytkownik

Przeciez napisali, ze bedzie darmowe.. Jest to slabe tak czy siak, ale nie wydaje sie przynajmniej skokiem na kase.

Maciej Kowalik
Użytkownik

Sniper Elite 4 ma multi. I co z tego, skoro znalezienie graczy graniczy z cudem (X1), a każdy mecz to lagfest jak z połączeń modemowych?

Aimagylop
Użytkownik

Sniper Elite to seria która stoi w miejscu od czasów v2 czyli pięciu lat. Fabularny dodatek jej nie uratuje. Łatwo mi więc uwierzyć że S:GW3, będąc grą jaką jest, może być na pewno ciekawszy, jeśli nie lepszy, od konkurencji od Brytyjczyków…

Popularne wpisy

Popularne Gry