Zmien skórke
Logo Polygamii

SKYHILL: Black Mist - umrzyj po swojemu

Czyli ciężkie pierwsze dni pracy w korporacji.

Nowy projekt studia Mandragora, powstający pod opiekuńczymi skrzydłami Klabatera, to druga część całkiem dobrze ocenionego Skyhill. Gatunkowo klasyfikuje się go jako survival adventure.

Skyhill Inc. to korporacja, w której dopiero co znalazła pracę główny bohater. Ponieważ praca jest bliska jego sercu, zamieszkał w jednym z apartamentów przeznaczonych dla pracowników. Ale pierwsze dni raczej nie będą należeć do przyjemnych. Otóż, okazuje się, że ktoś porwał jego córkę, zaś po całym kompleksie budynków łażą dziwne kreatury i nawiedzeni kultyści. Zaś całe miasto spowija tajemnicza czarna mgła.

Michał Gembiski, szef Klabatera, tak wypowiada się na temat pracy nad Skyhillem:

Jesteśmy w Klabaterze fanami pierwszej części SKYHILLa. Gra była niesamowitym połączeniem wielu różnych gatunków, przy okazji zachowując spójność i oferując dopracowany gameplay. SKYHILL: Black Mist to nowe otwarcie dla całej serii. Jestem pod wrażeniem zaangażowania zespołu Mandragory, który ciężko pracuje nad rozwinięciem formuły znanej z oryginału. Już na obecnym etapie prac widać wyraźnie, że seria SKYHILL bardzo na tym zyska.

O co w tym wszystkim chodzi?

Bohater będzie często ginąć, to pewne. Każdy zgon cofa go do początku gry i zmusza do zmiany taktyki. Może tym razem zamiast rzucać się z siekierą na wroga, spróbuje wciągnąć go w pułapkę? Albo pójdzie zupełnie inna drogą, omijając zagrożenie? Świat Skyhill jest, jak piszą sami twórcy “pół-otwarty”, zatem nie będziemy zmuszeni do poruszania się jak po sznurku.

Trzeba też cały czas pamiętać, że bohater nie jest odporny na działanie czarnej mgły – musi pamiętać o lekach.
Szef studia Mandragora,Eugene Kisterev, przyznał, że ów projekt nie będzie po prostu kontynuacją pierwszej części.

Gry łączy oczywiście wspólne uniwersum i wątki fabularne, ale Black Mist to dużo większy i bardziej skomplikowany tytuł. gra. Gameplay w czasie rzeczywistym idzie tu w parze z bardzo poważnymi decyzjami taktycznymi. Ta gra to również najmroczniejsze oblicze naszego studia. Nieźle się bawiliśmy tworząc ostatnio nieco lżejsze projekty, ale zrozumieliśmy że najlepiej wychodzą nam gry pełne tajemnic, poruszających historii i złowieszczych lokacji.

Tytuł pojawi się jeszcze w tym roku na Steamie, Switchu, PS4 oraz Xbox One.

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry