Zmien skórke
Logo Polygamii

Skradanie ponad akcję - tak zapowiada się Terminator: Resistance

Materiał z rozgrywki prosto z EGX.

Rok 2019 będzie szczególny dla marki Terminator – oprócz kolejnego filmu o podtytule “Mroczne Przeznaczenie” pojawi się również gra, w której przyjdzie się nam wcielić w Jacoba Riversa, członka Ruchu Oporu. Pierwszy zwiastun sugerował, iż będzie to klasyczny FPS, fragment zaprezentowany podczas londyńskiego EGX sugeruje przygodową grę akcji.

Choć otwarte starcia również mają pojawić się w grze, to ciche przemykanie pomiędzy kolejnymi umocnieniami maszyn ma być rdzeniem rozgrywki. W końcu T-800 są znacznie silniejsze od ludzi, więc to logiczne, że nie położy ich pierwsza lepsza seria z M4. Właśnie, odnośnie broni też wypadało powiedzieć by kilka słów. W pierwszym zwiastunie dało się słyszeć głównie “pimpanie” broni laserowej lub plazmowej, z kolei na materiale nasza postać wyposażona jest w najzwyklejszy w świecie karabinek szturmowy. Sugeruje to dość szeroki arsenał, który, mam nadzieję, różnił się będzie czymś więcej niż tylko odgłosem wystrzału.

Przy okazji, w jednej z części cyklu “Fizyka w grach okiem inżyniera” poruszyłem problem wykorzystania we współczesnym świecie szeroko rozumianej broni laserowej.

Oprócz skradania równie ważne ma być hakowanie wieżyczek i innych tego typu urządzeń. Oczywiście będzie się ono odbywało za pomocą prostej minigierki – w tym przypadku będzie to coś w stylu Froggera.

W samej grze będziemy zbierać też różnego rodzaju materiały, których użyjemy to tworzenia ulepszeń. Słowem, będzie to najzwyklejszy w świecie crafting – jedni go lubią, innych wybija z immersji (zamiana w śmieciarza może być na dłuższą metę nużąca), ale “Resistance” raczej nie zaszkodzi.

Za grę odpowiadać ma polskie studio Teyon, które wcześniej zdobyło “rozgłos” za sprawa Rambo: The Video Game. To ciekawe, że gry na podstawie filmów z dwoma gwiazdami kina akcji lat 80. ubiegłego wieku, stworzyło to samo studio. Oby “Schwarzenegger” skończył lepiej niż “Stallone”, ale o tym przekonamy się już 15 listopada tego roku. Gra ukaże się na komputerach osobistych, PlayStation 4 i Xbox One.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

7
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
5 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

Wizualnie wygląda jak gra sprzed dekady.

SeBoLeX
Użytkownik

Obawiam się, że i gameplay może równie niemiło zaskoczyć.

LorDex
Użytkownik

dokładnie: “hackowanie wieżyczek”, “skradanie”, “szeroki arsenał”. byle tylko jak najwięcej frazesów wrzucić do briefa. z opisu wynika, że ta gra będzie wszystkim! I to jeszcze od tych samych miglanców, co popełnili Rambo: The Video Game. Zrobią kolejne g* i znowu będą liczyć, że grę sprzeda magia tytułu/licencji.

Simplex
Użytkownik

Video unavailable
This video is no longer available due to a copyright claim by PlayStation Access.

SeBoLeX
Użytkownik

Mi tam zwiastun cały czas działa.

Popularne wpisy

Popularne Gry