Zmien skórke
Logo Polygamii

Skoro Xbox One odpali gry z pierwszej konsoli Microsoftu, musi powrócić również "balon"

Nigdy nie rozumiałem narzekania na jego rozmiary.

W USA tego wielkiego pada nazywano “The Duke”. Na polskim usenecie przyjęła się nazwa balon, choć zdarzali się śmiałkowie chrzczący go mianem ziemniaka. Oczywiście pieszczotliwie.

Nie każdemu dobrze leżał w dłoniach, więc Microsoft musiał wypuścić mniejszy model, ale ja tam będę wspominał go z uczuciem. Szczególnie za solidne wykonanie i duże, miękkie przyciski pozwalające sadzić kombosy w Ninja Gaiden czy Dead or Alive bez obawy o kontroler. Uwielbiałem go, a jeśli macie podobnie to mam dobre wieści.

Microsoft wspólnie z produkującą akcesoria firmą Hyperkin zamierza wskrzesić ten model i dostosować go do współpracy z Xboksem One i Windowsem 10. Żeby było dostojniej logo Xboksa na środku pada będzie teraz animowane na ekranie LCD. I fajnie, o ile nie odbije się to znacząco na cenie. Tej Hyperkin jeszcze nie podał, ale kontroler ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

A skoro okejkę daje mu jeden z “ojców” pierwszej konsoli Microsoftu, to o jakość można chyba być spokojnym. Oby w parze z nią poszła jakość wstecznej kompatybilności gier z pierwszego Xboksa i liczba obsługiwanych tytułów.

W co chcielibyście zagrać na balonie w pierwszej kolejności?

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
salata
Użytkownik

Burnout 3, Ninja Gaiden Black, Pirates!, Fable Anniversary, Jade Empire, Conker i Freedom Fighters. Wszystko najlepiej w HD.

meowchin
Użytkownik

No właśnie, to czy rozdziałka będzie podniesiona przesądzi o tym, czy będzie to miało sens. Bo jak gry mają dalej działać w 480p, to ja wolę pozostać na CRT, bo tak będzie znacznie lepiej wyglądało.

simpson
Użytkownik

Padzik siedzi idealnie, w moich koszykarskich dłoniach 😉

Popularne wpisy

Popularne Gry