Zmien skórke
Logo Polygamii

Skoro Splatoon 2 już za moment, czas pobrać appkę na telefony

Nintendo jest jedną nogą w XXI wieku. Tylko jedną.

Większość recenzentów wydała już werdykt w sprawie Splatoon 2, zapominając, że rozgrywka w kameralnym gronie na przedpremierowych serwera nijak ma się do rzeczywistości. Dlatego naszą recenzję przeczytacie na początku tygodnia, gdy już będzie wiadomo jak konsumenckie serwery Nintendo radzą sobie z zalewem graczy.

Ale sequel rewolucji w rozgrywce nie przyniesie, więc kto grał na Wii U ten mniej więcej wie, czego się spodziewać. Z jednym wyjątkiem – na Switchu będziemy mogli pogadać z innymi. W przypadku pierwszej gry reżyser gry tłumaczył brak takiej opcji ogólną toksycznością sieciowych graczy.

Najwidoczniej teraz się tego nie boi. Ale Nintendo, jak to Nintendo, znów wszystko udziwnia.

Premiera w piątek, ale już teraz możecie pobrać na iSprzęty i Androidy appkę Nintendo Switch Online, która umożliwi rozmowę z innymi graczami i zapraszanie znajomych do rozgrywki przez media społecznościowe. Tak, by gadać z innymi musicie podłączyć headset do swojego telefonu. Adam załamywał już nad tym ręce.

Nintendo Switch Online to też dostęp do sieci SplatNet 2, który umożliwi podglądanie na ekranie smartfona rozmaitych statystyk związanych z rozgrywką.

Ale jest tu jeden haczyk, o którym posiadacz Switcha powinien pamiętać. Appka póki co jest darmowa, ale w przyszłym roku Nintendo wprowadzi opłaty za granie w sieci.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sasilton
Użytkownik

Drużynowa gra sieciowa, nastawiona na pojedynczego gracza.

Trikson
Użytkownik

Upadek Rzymu ——- Obalenie Komuny —– Nintendo —— Małyszomania —– Trump prezydentem USA —>

Popularne wpisy

Popularne Gry