Zmien skórke
Logo Polygamii

Skończyło się rumakowanie Keijiego Inafune - Level-5 wykupił studio Comcept

Z branżowego na nasze: ojcowe Ni No Kuni kupili ojców... Mighty No. 9.

Przewrotne losy legend, odcinek osiemdziesiąty trzeci. Kojarzycie studio Comcept? Założone w 2010 roku przez Keijiego Inafune (twórcę kojarzonego przede wszystkim z Capcomem i Mega Manem), autorzy Soul Sacrifice, Ninja Gaiden Z oraz – tutaj zaczyna robić się ciekawiej – Mighty No. 9 czy ReCore. Mighty to jeden z głównych powodów zmniejszenia zaufania w stosunku do projektów crowdfundingowych, ReCore zaś miał być wielkim hitem na wyłączność Microsoftu, kończąc jako co najwyżej fajna (acz niedokończona, zapraszam do recenzji) gra. No, pewnie kojarzycie.

Jak donoszą źródła z Famitsu, panu Inafune chyba odechciało się niezależności. Lub nie odnajdywał się w niej tak dobrze, jak zakładał, że będzie. Firma Level-5 wykupiła bowiem Comcept. To teoretycznie niewielka transakcja, w Comcepcie pracuje obecnie piętnaście osób. Ponoć od dawna było to marzeniem założyciela studia. I teraz, pod nowym szyldem – Level-5 Comcept – pracuje nad zupełnie nowym tytułem. Ale to mobilny RPG (Dragon Colonies), który ukaże się dopiero w 2018 roku. Czyli interesujący nas średnio.

Czy rzeczywiście Keiji Inafune “marzył” o pracy w Level-5? Czy reputacja jego własnej ekipy, zwłaszcza po premierze Mighty No. 9, nie miała pewnych “problemów”? Czy też może niełatwo utrzymać się na rynku, płodząc serię źle przyjętych pozycji? Wybaczcie mój brak zaufania, lecz… nie jest to twórca godny zaufania, niestety.

Ale trafił do fajnej firmy. Level-5 radzi sobie coraz lepiej. Zarządzają obecnie szalenie popularnym w Japonii Yo-kai Watch, mają Laytona, Inazumę Eleven i – OCZYWIŚCIE – Ni No Kuni. Na chwilę przed E3 dostaliśmy ostateczną datę premiery Revenant Kingdom (10 listopada bieżącego roku). Wiem, że wielu z Was z utęsknieniem wypatruje tego tytułu. Każdy, kto natknął się kiedyś na animacje Studia Ghibli, zakocha się w Ni No Kuni. A przy okazji – to bardzo dobry, klasyczny jRPG. Po niemal dekadzie błądzenia na konsolach siódmej generacji japońskie role-playe odzyskały swoją renomę. W roku, w którym dostaliśmy już Nier: Automata i Personę 5, oprócz Ni No Kuni II czai się jeszcze Xenoblade Chronicles 2. Żeby tylko mieć czas to wszystko ograć…

Adam Piechota

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mirek83
Użytkownik

No w tym roku to jeszcze wyjdzie po angielsku Tokyo Xanadu, Ys 8 i Xseed zapowiedział na E3 wydanie Zwei II plus na jesień.

Popularne wpisy

Popularne Gry