Zmien skórke
Logo Polygamii

Sklep Microsoftu pozwoli zagrać w Metro Exodus na PC

Szybko poszło, nie?

Jeszcze kilka miesięcy temu nasz świat wywrócił się do góry nogami. Epic Games Store uzbroił się w znane gry na wyłączność. Jedną z nich było Metro Exodus, które pojawiło się co prawda na Steamie, ale tylko na chwilę, aby następnie czmychnąć z niego na rok. Do tej pory jedyną możliwością były konsole oraz wyżej wymieniony Epic. Teraz ukradkiem dołącza do tego grona sklep Microsoftu, oferując Metro Exodus już od 9 czerwca bieżącego roku. Na oficjalnej stronie widnieje wyraźna informacja, że mowa tu o wersji na komputery osobiste.

Ciekawy jest fakt, że na zbliżających się targach E3 Microsoft ma powiedzieć nieco więcej o subskrypcji dobrej dla posiadaczy blaszaków, w którą w skład wchodzi ponad 100 gier “wysokiej” jakości od takich deweloperów jak Sega, Paradox, Bethesda, Deep Silver czy Devolver. Data konferencji ustalona jest na 9 czerwca, co tworzy dziwny zbieg okoliczności z dostępnością Metra Exodus w sklepie Microsoftu. Nie wiemy kiedy nadejdzie start Game Passa dostępnego dla PC, ale są snute przypuszczenia, że jeden z oferowanych tytułów został stworzony przez studio 4A Games.

Konferencja Microsoftu rozpocznie się już w najbliższą niedzielę o godzinie 22. Z ciekawostek na pewno jest prezentacja Halo Infinite na pececie. Warto również zwrócić uwagę na 14 gier, które przygotowują studia giganta z Redmond. Miejmy również nadzieję, że wisienką na torcie pozostanie polski akcent o tytule Cyberpunk 2077, którego przedstawiać nie trzeba.

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
4 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Eschelius
Użytkownik

“Sklep Microsoftu pozwoli zagrać w Metro Exodus na PC” – um, a klient Epic Store to niby na jakim urządzeniu działa? Cały news napisany tak, jakby Epic Store to była w ogóle jakaś nowa -platforma sprzętowa i dopiero teraz dobry wujek MS pozwoli pecetowcom pograć w grę…

No nie. Ja rozumiem, ze poprzez “PC” się zwyczajowo rozumie pecety działąjące pod Windows, no ale to tyle. Utożsamianie pecetów ze Steamem i robienie jakiegoś dziwnego rozbijania na “PC” i “Epic Store” jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Taki GOG to dla autora też “nie PC”, bo przecież nie jest Steamem?

znubi
Użytkownik

A może po prostu chodzi o to, że w sklepie Microsoftu Metro Exodus nie będzie tylko w wersji na Xbox One ale też na PC? W ten sposób sklep Microsoftu pozwoli zagrać w Metro Exodus na PC.
https://www.microsoft.com/pl-pl/p/metro-exodus/c1tbtqbvjmfl
https://www.microsoft.com/pl-pl/p/metro-exodus/9P60KL3MHCNH
http://kuleb.pl/king-include/uploads/2018/04/cii-477674799.png

Deniryer
Użytkownik

MS i Epic są siebie warci, więc nie ma co się rzucać – oboje próbują na siłę zmusić użytkownika do korzystania z rozwiązań, których nie chce. MS do używania Windowsa przez wymuszanie pisania aplikacji UWP dla ich sklepu, które dało d*py i gry oraz aplikacje x86-64 będą pojawiać się w ich pożal się boże sklepie, a Epic przez czasową wyłączność. Na tego drugiego może nawet przychlniej bym spojrzał gdyby posiadali klient (i gdyby nie był całkowicie wybrakowany z funkcji dla konsumnetów oraz deweloperów) na Linuxa oraz Unixy, ale nie, nie ma stąd też nie ma wersji na linuxa, pomimo, że… Czytaj więcej »

Aimagylop
Użytkownik

“Cały news napisany tak, jakby Epic Store to była w ogóle jakaś nowa -platforma sprzętowa ” Epic Store to w pewnym sensie jest nowa platforma – wcześniej nie było inicjatywy której celem jest całkowita monopolizacja rynku komputerowego w zakresie sprzedawania gier. “No nie. Ja rozumiem, ze poprzez “PC” się zwyczajowo rozumie pecety działąjące pod Windows, no ale to tyle. Utożsamianie pecetów ze Steamem i robienie jakiegoś dziwnego rozbijania na “PC” i “Epic Store” ” Czytałeś newsa? PC nie jest utożsamiony ze Steamem, nikt o nim nie wspomina, i w treści masz rozróżnienie na Epic Store i Windows Store. I rzecz… Czytaj więcej »

Eschelius
Użytkownik

To teraz spójrz na tytuł newsa, a potem na to zdanie występujace w treści:

“Do tej pory jedyną możliwością były konsole oraz wyżej wymieniony Epic.”

Zestawione razem dają obraz, jakoby Metro Exodus było na konsolach i platformie nazywanej Epic, a na PC dopiero trafi poprzez Windows Store. Gdyby zdanie brzmiało: “Do tej pory jedyną możliwością były konsole oraz PC, ale wyłącznie poprzez wyżej wymieniony Epic” to nie byłoby problemu.

Popularne wpisy

Popularne Gry