Skate 3 skorzysta z AI NavPower

Skate 3 skorzysta z AI NavPower
14.10.2009 13:32
Michał Stopa
Michał Stopa

Jak ujawniły wczoraj kolejno firmy wymienione w tej notce, Electronic Arts kupiło licencję firmy BabelFlux na zestaw Sztucznej Inteligencji do wyszukiwania ścieżek o nazwie NavPower dla nadchodzącej gry studia Black Box, czyli Skate 3. Członek prezydium w Black Box, Mike Rayner, powiedział:

"Wybraliśmy NavPower, ponieważ dostarcza najlepszego wsparcia dla naszych wielkich i skomplikowanych poziomów w kwestiach szybkiego kompilowania kodu i minimalnego zużycia pamięci".

Reprezentanci BabelFlux z kolei powiedzieli, że EA kupiło NavPower również dla 'innych gier, które są tam projektowane', ale nie podali dokładnych tytułów.

Gry, które do tej pory wykorzystywały tą technologię, to między innymi Afro Samurai i Tomb Raider: Underworld. NavPower, oprócz wymienionych przez Black Box zalet, specjalizuje się w automatycznym generowaniu biblioteki trójwymiarowych obiektów wokół których sztuczna inteligencja będzie się przemieszczać, oraz system, który automatycznie je łączy do użycia w dużych, otwartych mapach.

fot.: Black Box

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)