Zmien skórke
Logo Polygamii

Silent Hills skasowane. P.T w środę zniknie z PlayStation Store [Aktualizacja]

Ani Norman Reedus, który wystąpił w P.T i miał wystąpić też w Silent Hills, ani reżyser Guillermo del Toro nie podają powodów wyrzucenia projektu do śmieci. [Aktualizacja – sprawę skomentowało Konami]

[Aktualizacja] Konami potwierdziło Kotaku, że tworzony z Guillermo del Toro projekt o roboczej nazwie Silent Hills został skasowany. Firma zamierza jednak kontynuować serię. Ponoć trwają w tej sprawie jakieś rozmowy. Fani muszą uzbroić się w cierpliwość.

[Oryginalny wpis]Wydaje się jednak oczywiste, że jest on ofiarą tarć na linii Hideo Kojima-Konami, w wyniku których genialny twórca najprawdopodobniej rozstał się z dotychczasowym pracodawcą. Silent Hills miało być kooperacją Kojimy, jego studia Kojima Productions oraz Guillermo del Toro. Grywalny teaser P.T narobił nam smaka na mocny horror tylko dla dorosłych, a Kojima obiecywał nawet, że jego misją jest sprawić, byśmy ze strachu pobrudzili spodnie.

Ale od premiery P.T o projekcie było cicho, a gdy spór Kojimy z Konami wyszedł na jaw, baliśmy się już nie Lisy z gry, a tego, czy Silent Hills kiedykolwiek powstanie. Cóż, kiedyś – być może. Ale obecnie projekt – przynajmniej w zapowiadanej wcześniej formie – jest martwy.

Nie pozostaje nic innego, jak ściągnąć P.T. z PlayStation Store, póki jeszcze tam jest. Niebywale klimatyczne demo zniknie ze sklepu w najbliższą środę, czyli 29 kwietnia.

[źródło: Eurogamer]

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry