Zmien skórke
Logo Polygamii

Sid Meier napisał książkę. Kupiłbym ją już dla samej okładki

Slug: FI/Firaxis Date: 06.04.2008 Kevin Clark/TWP Neg #: 201881 Hunt Valley, MD Sid Meier, left, and Barry Caudill at their offices in Hunt Valley, MD. (Photo by Kevin Clark/The The Washington Post via Getty Images)
Czy polscy wydawcy już o tym wiedzą?

Jeżeli tytuł gry zaczyna się od twojego imienia i nazwiska, a nie jesteś jej bohaterem, lecz autorem, możesz być pewien – jesteś legendą. I tak jest w przypadku Sida Meiera. Gość, którego zna każdy miłośnik i miłośniczka gier wideo, dał światu sześć odsłon “Cywilizacji” (z niezliczonymi rozszerzeniami). Seria wydawana od 1991 r. rozeszła się w przeszło 51-milionowym nakładzie.

Pełna lista dokonań Sida potrafi zawrócić w głowie. Z próbą jej opisania zmierzył się Łukasz Michalik.

Ktoś wpadł w końcu na pomysł, że nie tylko gwiazdy muzyki czy filmów mają potencjał na interesujące biografię, a w przypadku Meiera – autobiografię.

Ta, wedle zapewnień amerykańskiego wydawcy, nie będzie zwykłym życiorysem, ale również spojrzeniem na historię branży, psychologię graczy i wgląd w twórczy proces, jakim jest robienie gier.

Na stronie indiebound.org (jedna ze stron, gdzie można książkę zamówić)  pojawił się cytat, który najlepiej opisuje postać samego twórcy:

“Każdy projektant gry, który próbuje ci powiedzieć, że nie zabrał niczego z produkcji Sida Meiera, jest jak reżyser filmowy, twierdzący, że nigdy nie oglądał Hitchcocka. Bo Sid to nasz Hitchcock, nasz Spielberg, nasz Ellington”.

“Sid Meier’s Memoir” ma być utrzymana w ciepłym i ironicznym tonie. Nie zabraknie w niej genezy powstania studia MicroPose, które zrodziło się w głowie Meiera podczas wycieczki do salonu z automatami w Las Vegas.

Książka ukaże się w USA 8 września i będzie liczyła 320 stron. Nie wiadomo czy którykolwiek z polskich wydawców skusi się na sprowadzenie jej na rodzimy rynek.

Pamiętajcie też, że “Cywilizację 6” można do 28 maja pobrać za darmo na Epic Games Store.

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
0 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
madoc
Użytkownik

Może by tak nowych Piratów zrobił, zamiast książki pisać.

iydem
Użytkownik

Coś kojarzę że Sid Meier zakończył przygodę z cywilizacją już na “jedynce”, a kolejne wersje są jedynie sygnowane jego nazwiskiem mimo że w ogóle przy nich nie pracował.
Tak mi się przypomniało.

Rosomak
Użytkownik

Niestety, Cywilizacja 6 to dla mnie wielkie rozczarowanie, zamiast skupić się na wzbogaceniu mechaniki rozgrywki to skupili się na cukierkowym interfejsie. W dodatku niezbyt wygodnym.

Popularne wpisy

Popularne Gry