Zmien skórke
Logo Polygamii

Serialowe The Last of Us ma być wierne grze

The Last of Us
Twórcy nie chcą zmian fabuły, a jedynie wypełnienia pewnych braków.

Jak wiemy już od marca tego roku, HBO pracuje nad serialową adaptacją The Last of Us. Wydaje się ona o tyle bardziej konkretna i prawdopodobna od wielu innych podobnych projektów, że już w momencie jej ogłoszenia podano nazwisko showrunnera. Będzie nim nie byle kto, bo Craig Mazin, twórca entuzjastycznie przyjętego Czarnobyla.

Mazin udzielił ostatnio wywiadu podcastowi BBC, w którym odniósł się do kwestii oczekiwań fanów i tego, jakie ma podejście do adaptacji.

Myśle że fani często martwią się, że jeżeli marka zostanie udostępniona na licencji komuś innemu, to albo nie będzie jej on rozumiał, albo postanowi ją zmienić. W tym przypadku jednak robię to z człowiekiem odpowiedzialnym za gry, a zmiany, które wprowadzamy, mają na celu wypełnienie luk i rozbudowanie; nie wycofywanie się z decyzji kreatywnych, a ich wzmacnianie.

Powiedział Mazin, odwołując się oczywiście do współpracy z Neilem Druckmannem. Dyrektor kreatywny i scenarzysta obu części The Last of Us będzie również odpowiedzialny za scenariuszową stronę serialu HBO. 

The Last of Us: Part 2

Showrunner scenariuszowego The Last of Us podkreśla, że nie chce stworzenia czegoś nowego, a zaadaptowania istniejącej historii do nowego medium. Nie daje mu to jednak pewności, że wszyscy fani zareagują na końcowy efekt pozytywnie. 

Pewnie schowam się na jakiś czas w bunkrze, bo nie da się uszczęśliwić wszystkich.

Powiedział również.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry