Zmien skórke
Logo Polygamii

Seria Need for Speed wraca do Criteriona

Nie jest to jednak wyłącznie dobra informacja.

Firma Electronic Arts poinformowała, że seria Need for Speed będzie znów tworzona przez studio Criterion. Zespół ten, przez przejściem pod skrzydła EA (i również chwilę po) znany z serii Burnout ostatniego Need for Speeda stworzył w 2012 roku. Było to Need for Speed: Most Wanted (nie mylić z Need for Speed: Most Wanted z 2005 roku).

Decyzja ta wiąże się z tym, że EA rezygnuje jednocześnie z utrzymywania studia Ghost Games w dotychczasowym kształcie. To oni odpowiedzialni byli za Need for Speed Heat. Teraz zespół w Gothenburg z pełnoprawnego developera stać ma się czymś w rodzaju “centrum technologicznego”, pracującego nad silnikiem Frostbite.

Jak podaje EA, decyzję motywowały trudności z prowadzeniem studia w Gothenburgu. Zdaniem wydawcy brakuje tam takiej liczby odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, by możliwe było dalsze istnienie pierwszoligowego developera.

Na miejscu pozostaną inżynierowie mający rozwijać Frostbite’a, część personelu ma być zostać przeniesiona na nowe stanowiska. Pozostanie jednocześnie około 30 osób, których stanowiska pracy będą niepewne. EA “ma nadzieję”, że dla “większości z nich” uda się znaleźć inne zadania w firmie.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Finear
Użytkownik

imo heat bardzo udany, chyba z 50h spędziłam do tej pory
dawno tylko nie grałem w NFS’a

gseed
Użytkownik

W Polsce piszemy “Göteborg” a nie Gothenburg.

Aimagylop
Użytkownik

Ale jak skoro w polskim alfabecie nie ma o z dwiema kropeczkami.

Popularne wpisy

Popularne Gry