Zmien skórke
Logo Polygamii

Scrolls zostało przekazane w ręce fanów

Karciankę Mojangu przechrzczono przy okazji na Caller's Bane.

Pamiętacie jeszcze o Scrolls od Mojangu? Autorzy Minecrafta mieli tego pecha, że ich debiutancka gra odniosła niesamowity sukces, którego nie potrafili powtórzyć. Może dlatego ta ambitna karcianka zniknęła z rynku zaledwie dwa lata od premiery, jaka miała miejsce w 2015 roku… Gwóźdź do trumny projektu wbiła też wtedy Bethesda, uważająca, że gra narusza prawa do nazwy The Elder Scrolls.

Od teraz na Scrolls mówić będziemy Caller’s Bane. Prawdopodobnie z powodu ugody z autorami TESa. Mojang zdecydował o przekazaniu kodu źródłowego produkcji w ręce graczy. Oczywiście żeby pograć, potrzebny będzie nam serwer, który można własnoręcznie postawić. Wystarczy pobrać odpowiednie narzędzie wraz z grą ze strony producenta. Niewykluczone jednak, że wkrótce zaroi się od serwerów postawionych przez wiernych fanów gry.

Poza nazwą, w Caller’s Bane zmienia się w gruncie rzeczy niewiele. Fanów zasmuci pewnie tylko utrata postępów, ale twórcy zapewniają, że to i owo będzie mógł przyznać nam admin wybranego przez nas serwera. Jeżeli stęskniliście się za Scrolls, pora odświeżyć sobie pamięć.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aksis
Użytkownik

“Mojang zdecydował o przekazaniu kodu źródłowego produkcji w ręce graczy” – Tak nie do końca, udostępnili tylko bazę danych, w której modyfikować można poszczególne wartości.

Popularne wpisy

Popularne Gry