Satio do grania lepsze niż iPhone

Satio do grania lepsze niż iPhone30.11.2009 14:26
Jakub Jatkiewicz

Zdaniem firmy Fishlabs, zajmującej się produkcją gier na urządzenia mobilne, nowy SE Satio jest znacznie mocniejszą platformą niż bardzo popularny iPhone 3GS.

"Satio ma ten sam 3D-Chip PowerVR SGX co iPhone 3GS, działa na Symbianie z mocniejszym procesorem ARM11, taktowanym na 600MHz. Dodatkowo ma więcej pamięci oraz ekran o rozdzielczość 640 x 360 pikseli, większy niż ten stosowany w iPhone. Dzięki większej rozdzielczości można wygenerować o wiele więcej detali".

Przedstawiciel firmy chwalił także nowe dzieło koncernu Sony Ericsson za funkcjonalność dostępną deweloperom, Fishlabs nie miało żadnych problemów z przeniesieniem swojej gry Rally Master Pro z iPhone'a na Satio.

Tego co z pewnością brakuje w tej chwili SE to zaplecze gier - Satio dopiero niedawno wszedł na rynek i gracze nie mają zbyt dużego wyboru. Niestety kolejny problem to niska popularność nowych telefonów tej marki, firma nie zanotowała zysków od 2008 roku, co może zniechęcić deweloperów do produkowania gier na ten konkretny telefon.

fot.: Apple

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)