Zmien skórke
Logo Polygamii

Sam Barlow nie próżnuje - Telling Lies będzie większym Her Story

"Rozmowa" (1974), reż. Francis Ford Coppola
Co powiecie na polityczny thriller?

Jeden z najciekawszych deweloperów w branży przygotowuje aktualnie scenariusz swojej nowej gry. Nie jest to proste zadanie, bowiem tytuł ma być utrzymany w duchu Her Story, ale jednocześnie znacznie większy. Tym razem kluczowych postaci będzie trzy-cztery. Odwiedzimy też więcej miejsc, co będzie miłą odmianą po sali przesłuchań.

Telling Lies opisywane jest przez twórcę jako polityczny thriller, krzyżówka “Rozmowy” Coppoli i “Wstydu” McQueena. Odnosząc się do tego pierwszego, Barlow powiedział, że lata 70. były dla filmów “złotą erą, która zajmowała się krzyżowaniem rządu, społeczeństwa i indywidualnych jednostek”. “Wstyd” to z kolei film z 2011, opowiadający o seksoholiku z Nowego Jorku. Zatem… polityka, seks, intryga, morderstwo? Brzmią jak motywy, które Barlow zdecydowanie mógłby poruszyć w rozwinięciu pomysłu Her Story.

Deweloper chce stworzyć większą interaktywną historię z wykorzystaniem techniki FMV, ale przed wyzwaniem nie stanie sam. Twórca zawiązał współpracę z Annapurna Interactive, które możecie kojarzyć jako wydawcę What Remains of Edith Finch. Annapurna zajmie się produkcją części filmowej – od kręcenia scen po postprodukcję. Biorąc pod uwagę, że jest to gałąź Annapurna Pictures, które na co dzień zajmuje się tworzeniem filmów, kolaboracja jak najbardziej ma sens.

Jednak żeby zacząć zdjęcia, trzeba najpierw skończyć scenariusz. A ten, jak to z grami bywa, musi uwzględniać wszelkie decyzje, jakie może podjąć gracz na przestrzeni historii. Barlow podchodzi do niego jak do rzeźby, wyobrażając sobie każdy kąt, pod którym odbiorca może spojrzeć. Dużo roboty, dlatego deweloper celuje z rozpoczęciem zdjęć w końcówkę 2017 lub początek 2018. Telling Lies może zatem pojawić się w przyszłym roku… w optymistycznym scenariuszu.

Trzymamy kciuki, bo Barlow umie opowiadać historie. Poza wychwalanym Her Story przed rozpoczęciem życia niezależnego twórcy wyreżyserował przecież Silent Hill: Origins i Silent Hill: Shattered Memories. Oby razem z Annapurna Interactive znalazł też odpowiednich aktorów, bo w dużej mierze od nich będzie zależeć czy Telling Lies porwie graczy tak jak Her Story. A może nawet nie tylko graczy? W końcu akurat u Barlowa granica między filmem a grą jest bardzo cienka.

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
soulsonist
Użytkownik

Her story to bylo dla mnie spore zaskoczenie, gra dobra, aczkolwiek potencjal miala ogromny i przy odrobinie dodtakow bylaby jeszcze lepsza. Trzymam zatem kciuki za nowy projekt.